Celiakija - nuotraukos

Celiakija - yra virškinimo liga, kuri paveikia plonųjų žarnų ir apsaugo nuo maistinių medžiagų įsisavinimą iš maisto. Žmonės kenčia nuo šios ligos negalima toleruoti glitimo, baltymų iš kviečių, rugių ir miežių. Glitimo galima rasti vaistų, vitaminų ir lūpų balzamus.

Celiakija - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Kai žmonės kenčia nuo celiakija valgyti maisto produktų arba produktų , kurių sudėtyje yra glitimo , jų imuninė sistema reaguoja žaloti ar naikinti Willy - plonosios žarnos gleivinės prognozių . Villi paprastai leidžia nutrientilori iš maisto absorbuojamas per plonųjų žarnų , kraujo sienos. Kai esate ne sveikas villi ,žmogus tampa blogai maitinasi , nesvarbu, kiek jūs valgote . Celiakija yra genetinis , tai reiškia, kad atsiranda šeimose, kuriose jie turėjo šią ligą. Kartaisliga sukėlė arba tampa aktyvus pirmą kartą po operacijos, nėštumo , gimdymo , virusinės infekcijos ar sunkus emocinis stresas .

Požymiai ir simptomai

Iš celiakija simptomai skiriasi nuo asmens . Simptomai gali atsirasti virškinimo sistemos ir kitų kūno dalių . Virškinimo trakto simptomai yra dažnesni kūdikiams bei mažiems vaikams gali būti

pilvo pūtimas ir pilvo skausmas

lėtinis viduriavimas

vėmimas

vidurių užkietėjimas

kėdė šviesiai , negraži gardus

svoris

 

Dirglumas yra dar vienas simptomas vaikams. Malabsorbcijos maistinių medžiagų per metus , kai mityba yra labai svarbus vaiko augimui ir normaliam vystymuisi gali sukelti kitų problemų, tokių kaip nesugebėjimas kūdikiams , kurie vėluoja augimą , uždelsto brendimo , ir dantų emalio defektų nuolatinių dantų.

Suaugusieji yra mažiau tikėtina, kad virškinimo trakto simptomus ir gali būti vienas arba daugiau iš šių simptomų :

nepaaiškinamas geležies stokos anemija .

nuovargis

kaulų skausmas

artritas

kaulų tankio sumažėjimas arba osteoporozės

depresija ar nerimas

dilgčiojimas , tirpimas rankose ir kojose

traukuliai

praleistų mėnesinės

nevaisingumas ar pasikartojantis persileidimas

gangrena , opos burnoje

niežtintis odos bėrimas vadinamas dermatitas herpetiformis

 

Žmonės, kurie turi celiakija gali neturėti jokių simptomų , tačiau vis dar gali išsivystyti ligos sudėtingą laiką. Sudėtinga sąvoka apima mitybos , kuri gali sukelti anemija , osteoporozė ir persileidimo , be kitų problemų : kepenų ligos ir žarnyno vėžio .

diagnozė

Pripažinimas celiakija gali būti sunku, nes kai kurie jo simptomai yra panašūs į kitų ligų. Celiakija gali būti supainioti su dirgliosios žarnos sindromas, geležies stokos anemija , kurią sukelia menstruacijų kraujo netekimo, uždegiminė žarnų liga , divertikulitas , žarnyno infekcijų ir chroniško nuovargio sindromas. Kaip rezultatas, celiakija jau seniai nediagnozuota arba Suklysti į diagnozę . Kadgydytojas gali nustatyti diagnozę remiantis kraujo tyrimai, kraujo tyrimai, žarnyno biopsija , atrankos - ( Atranka dėl celiakija reiškia ištyrimas dėl autoantikūnų buvimas kraujyje žmonėmis be simptomų )


Celiakija - Gydymas

Tik gydymas celiakija yrabe glitimo dietos. Gydytojai gali paprašyti naujai diagnozuota asmenį dirbti su ant glitimo dietos plano dietologas . Dietologu yrasveikatos priežiūros specialistas , kuris specializuojasi maisto ir mitybos . Kažkas kenčia nuo celiakija gali pasimokyti iš dietologas Kaip skaityti ingredientas sąrašus ir teisingai nustatyti maisto produktų , kuriuose yra glitimo.

Daugumai žmonių, po šios dietos bus sustabdyti simptomus. Tobulinimas prasideda per kelias dienas pradedant dietą . Plonosios žarnos paprastai užgyja po 3-6 mėnesių vaikams, bet gali užtrukti keletą metų ir suaugusiesiems. Išgydytas žarnos taiasmuo dabar turi Villi , kad gali įsisavinti maistines medžiagas iš maisto patenka į kraujotaką .

Norėdami išlikti sveikiems , žmonėms, sergantiems celiakija turi vengti gliuteno už visą likusį gyvenimą . Netnedidelis glitimo gali sugadintiplonosios bus sugadinti kam nors su liga , taip pat žmonėms, be pastebimų simptomų. Priklausomai nuoasmens amžiaus tuo diagnozę, kai problemos bus ne pagerinti , pavyzdžiui, kaip negali augti ir emalio defektai .

Kai su celiakija žmonės neturės įtakos glitimo dietos tobulinimas. Dažniausia priežastis, dėl prastos atsakas , kad nedideli kiekiai maisto glitimo vis dar suvartojama. Paslėptos šaltiniai glitimo būti priedų , pavyzdžiui, modifikuoto maistinio krakmolo , konservantų , stabilizatorių . Ir daug produktų, yra gaminami kukurūzų ir ryžių augalai, kurie gaminapati taip pat gaminami iš kviečių, kurie gali būti užkrėsti glitimo iš kviečių.

Retaižarnyno žala tęsis nepaisant griežtai glitimo dietos. Žmonės, sergantys šia liga , žinoma kaip ugniai atsparių celiakija , kurie smarkiai nukentėjo žarnyną , kurios negali išgydyti . Nes jų žarnynas negali absorbuoti pakankamai maistinių medžiagų , kurios joms gali prireikti gauti maistinių medžiagų tiesiai į savo kraują per veną , arba į veną .