Cholera - nuotraukos

Cholera - yra bakterinė liga, dažniausiai plinta per užterštą vandenį. Cholera sukelia sunkų viduriavimą ir dehidrataciją. Cholera neapdorotas, gali būti mirtina per trumpą laiką (valandomis).

Cholera - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Rezervas užterštas vanduo yrapagrindinis šaltinis choleros infekcijos , nors žaliavos vėžiagyvių , žaliavos vaisiai ir daržovės ir kiti maisto produktai , taip pat gali atlikti cholera .

Dažniausias infekcijos židiniai apima:

Vandens atsargos . Žmonės, gyvenantys perpildytuose pabėgėlių stovyklose gresia choleros .

Jūros gėrybės. Valgyti jūros gėrybių , ypač vėžiagyvių nuo tam tikrose vietovėse gali atskleisti Jums užsikrėtimo cholera .

žaliavos vaisiai ir daržovės. nelupti vaisiai ir daržovės yradažnas šaltinis choleros infekcijos tose srityse, kuriose Cholera yra endeminės. Vaisiai ir daržovės , taip pat gali užsikrėsti cholera bakterijų derliaus apdorojimą arba jo metu .

 

Požymiai ir simptomai

Dauguma žmonių susiduria su choleros bakterijos ( Vibrio cholerae vadinamas ) neturi suserga ir nežinojo, jie buvo užsikrėtę. Tačiau, kaip jie palieka savo sėdynę nuo cholerai bakterijas nuo septynių iki 14 dienų , jie gali užkrėsti kitus . Dauguma simptominių choleros atvejų sukelti lengvo ar vidutinio sunkumo viduriavimas.

Tik maždaug vienas iš 10 infekuotų asmenų išsivystyti tipiški požymiai ir simptomai, cholera , įskaitant:

Sunkus vandeningas viduriavimas . Choleros inkubacinis periodas yra trumpas - paprastai 04:59 dienas po infekcijos . Viduriavimas ateina netikėtai nuo choleros viduriavimas dažnai ilgi , su gleivių ir negyvų ląstelių , ir yrašviesiai, pieniškas vandens primenantys ryžių praplautos . Kuo viduriavimas yradidelis kiekis skysčių netekimas per trumpą laiką - apie ketvirtadalis ( 0,95 litro )valandų jis mirtimi .

Pykinimas ir vėmimas. Leidžiami tiek pradžioje ir vėliau vėmimas gali trukti valandas .

Raumenų spazmai. Tai lemia greitą nuostolių druskų , tokių kaip natrio, chlorido ir kalio.

Dehidratacija . Tai gali sukurti per kelias valandas nuo simptomų choleros - daug greičiau nei kitų viduriavimo ligų . Priklausomai nuo to, kiek buvo prarasta kūno skysčių , dehidratacija gali svyruoti nuo lengvo iki sunkaus. Iš 10 ar daugiau procentų viso kūno svorio praradimas rodo sunkią dehidrataciją. Požymiai ir simptomai dehidratacija cholera yra dirglumas , mieguistumas, nuskendusių akių, burnos džiūvimas , ekstremalių troškulys, sausa oda ir nereguliarus širdies plakimas ( aritmija ).

Šokas . hipovoleminis šokas yra vienas iš sunkiausių komplikacijų dehidratacija nuo choleros . Tai įvyksta , kai kraujo tūris sukelia kraujospūdžio sumažėjimą ir atitinkamai sumažinti deguonies pasiekia audinius sumą. Jei šokas negydoma, ji gali sukelti mirtį labai greitai.

 

diagnozė

Nors sunkūs požymiai ir simptomai cholera gali būti cinfundate iš endeminių teritorijų ,vienintelis būdas patvirtinti diagnozę turi nustatyti iš išmatų mėginyje bakterijų.


Cholera - Gydymas

Cholera reikia nedelsiant gydyti , nesliga gali sukelti mirtį per kelias valandas.

Dehidratacija . Tikslas yra pakeisti skysčių ir elektrolitų , prarastų dėl viduriavimo iki Rehidratacija su paprastų žodžiu rehidracijos druskų, kuriose pateikiamos konkrečios proporcijos vandens , druskos ir cukraus tirpalu. Tirpalas yra tiekiamas kaip milteliai , kurie gali būti sumaišyti virintu vandeniu arba buteliuose . Be Rehidratacija , apie pusė su cholera žmonių daugiau. Su gydymu,mirčių skaičius sumažėja iki mažiau nei 1 proc .

Į veną skysčių . Per choleros epidemijos , dauguma žmonių gali būti padėjo žodžiu rehidracijos tik jei sunki dehidratacija gali reikalauti, žmonės taip pat į veną skysčių .

Antibiotikai . Naujausi tyrimai rodo, kadvienkartinė dozė azitromicino ( Zithromax , Zmaks ) suaugusiems ir vaikams , sergantiems sunkia choleros padeda sutrumpinti viduriavimo ir vėmimo trukmę.

Cinko papildai. Tyrimai parodė, kad cinko gali sumažinti ir sutrumpinti viduriavimo trukmę vaikams su cholera .