Diabetinė gastroparezės - nuotraukos

Diabetinė gastroparezės - gastroparezės pat vadinama uždelsto skrandžio plovimas, yra liga, kai skrandžio ii ji per ilgai ištuštinti jo turinį.Nervas klajoklis kontroliuoja maisto judėjimą iš skrandžio per virškinimo traktą. Gastroparezės atsiranda, kai nervas klajoklis yra pažeista ir skrandžio ir žarnų raumenys neveikia normaliai. Maisto juda lėtai per virškinimo traktą arba sustoti.

Diabetinė gastroparezės - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Dažniausia gastroparezės yra diabetas . Žmonės , sergantys cukriniu diabetu turi aukštą kraujo gliukozės, o tai savo ruožtu sukelia cheminius pokyčius nervų ir paveikia kraujagysles , kurios vykdo deguonies ir maistinių medžiagų nervus. Laikui bėgant, gliukozės kiekis kraujyje gali pažeisti nervą klajoklį .

Požymiai ir simptomai

deginti

skausmas viršutinėje pilvo

pykinimas

vėmimas

anksti pilnumo jausmas po tikkeletą įkandimų maisto

dėl prastos maistinių medžiagų įsisavinimą arba mažai kalorijų svorio

pilvo pūtimas

didelis ir mažas gliukozės kiekis kraujyje

apetito stoka

gastroezofaginis refliuksas

spazmai pilvo srityje

Valgyti kietą maistą , didelis ląstelienos maisto produktų, tokių kaip žaliavos vaisių ir daržovių, riebaus maisto arba gėrimų , kuriuose yra daug riebalų ar karbonatų gali prisidėti prie šių simptomų.

diagnozė

Atlikus išsamų fizinį egzaminą ir imtis savo ligos istoriją , gydytojas gali naudoti kraujo tyrimams numerį patikrinti kraujo ląstelių kiekį ar cheminių ir elektrolitų lygį. Norėdami pašalinti kliūtis arba kitas sąlygas , gydytojas gali atlikti šiuos bandymus:

endoskopija . Per endoskopą ,gydytojas gali pamatyti skrandžio gleivinę siekiama patikrinti bet kokį anomalijos.

Ultragarso . Paneigti tulžies pūslės liga ir pankreatitas gali turėti ultragarso tyrimas, kuris naudoja nekenksmingas garso bangas išdėstyti ir apibrėžti tulžies pūslės ir kasos formą.

Bario spinduliai - x .


Diabetinė gastroparezės - Gydymas

Gydymas diabetinės gastroparezės priklauso nuo simptomų sunkumo . Daugeliu atvejų gydymas neišgydo gastroparezės dažniausiailėtinė liga . Gydymas padeda jums valdyti būklę taip, kad jums gali būti sveikas ir patogiai, kaip įmanoma .

vaistas

Keletas vaistai yra naudojami gydyti diabetinės gastroparezės . Gydytojas gali išbandyti įvairius vaistus ar jų derinių, rasti efektyviausią gydymą. Aptariant šalutinio poveikio bet kurio vaisto Jūsų gydytojas rizika yra svarbi.

Metoklopramidas ( Reglan ) . Šis vaistas stimuliuoja raumenų susitraukimai padėti tuščią skrandį. Metoklopramidas , taip pat padeda sumažinti pykinimą ir vėmimą. Metoklopramidas yra paimta 20 iki 30 minučių prieš valgį ir prieš miegą. Šalutinis poveikis, šio vaisto apima mieguistumas nuovargis, depresija , nerimas, problemų su fizinio judėjimo .

Eritromicinas . Tai antibiotikas taip pat gerina skrandžio ištuštinimą . Jis veikia didindamas susitraukimas , kurie juda maisto per skrandį. Šalutinis poveikis yra pykinimas , vėmimas ir pilvo spazmai .

Domperidono . Šis vaistas veikia kaip metoklopramidas pagerinti skrandžio ištuštinimą ir sumažinti pykinimą ir vėmimą.

Kiti vaistai . Kiti vaistai gali būti naudojamas gydyti simptomus ir problemas, susijusias su gastroparezės . Pavyzdžiui,Antiemetinis gali padėti su pykinimu ir vėmimu .

mitybos pokyčiai

Pakeitus mitybos įpročius gali padėti kontroliuoti diabetu gastroparezės . Jūsų gydytojas arba dietologas gali paskirti šešis mažų patiekalųdieną vietoj tris dideles įmones .