Dirgliosios Colon - nuotraukos

Dirgliosios Colon - yra sutrikimas, dažniausiai iki spazmai, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas ir viduriavimas. Dirgliosios žarnos sindromas sukelia didelį diskomfortą ir baimę, bet nuolat atidedamas žarnos ir neturi sukelti rimtų ligų, tokių kaip vėžys. Dauguma žmonių gali kontroliuoti savo simptomus su mityba, streso valdymo ir skiriami vaistai. Kai kuriems žmonėms, tačiau, dirgliosios žarnos sindromas negali būti išjungtas. Šie perrsoane negali dirbti, dalyvauti socialiniuose renginiuose, ar net keliauti trumpus atstumus.


Dirgliosios Colon - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Niekas tiksliai nežino , kas sukelia dirgliosios žarnos sindromas. Žarnyno sienos išklotos sluoksnių raumenų , kad sutartis ir relaxaza koordinuotai ritmą , tai daro iš skrandžio maistą tranzitu per žarnyno į tiesiąją žarną. Jei turite dirgliosios žarnos sindromas, susitraukimai gali būti stipresnis ir trukti ilgiau nei įprastai. Maistas yra priverstas per jūsų žarnynas greičiau , todėl dujų , pilvo pūtimas ir viduriavimas.

Kai kuriais atvejais ,priešingai atsitinka, maisto ištrauka sulėtėja , ir išmatos tampa kietos ir sausos.

Dėl priežasčių, dar nėra aišku , jei turite dirgliosios žarnyno tikriausiai ryžtingai reaguoti į dirgiklius , kurie neturi kitų poveikį. Dirgliosios žarnos sukelti gali būti sukeltas tam tikrų maisto produktų , medikamentų ar emocijas. Pavyzdžiui :

Maistas. Daugelis žmonių mano, kad simptomai pasunkėja , kai jie valgo tam tikrų maisto produktų . Pavyzdžiui , šokoladas, pienas ir alkoholis gali sukelti vidurių užkietėjimas arba viduriavimas. Gazuoti gėrimai ir kai kurie vaisiai ir daržovės gali sukelti pilvo pūtimas ir diskomfortas kai su dirgliosios žarnos žmonių. Maisto alergijos ir netoleravimas į dirgliosios žarnos sindromas vaidmuo nėra aiškiai suprantama.

Jei jaučiate spazmai ir pūtimas daugiausia po valgio pieno produktų su kofeinu arba be cukraus guma ar saldainiai gali sukelti dirgliosios žarnos sindromas. Vietoj to , jūsų kūnas gali būti neįmanoma toleruoti cukraus (laktozės ) pieno produktų , kofeino ar sorbitolio - dirbtinis saldiklis .

 

Stresas . Asmuo iritabilva žarnos sindromu simptomus ir dažniau per tam tikrą stresą įvykių . Tačiau, nors stresas gali pabloginti simptomus, ji negamina juos .

Hormonai . Kadangi moterys yra du kartus didesnė tikimybė , kad dirgliosios žarnos sindromas, mokslininkai mano, kad hormoniniai pokyčiai vaidina svarbų vaidmenį šios būklės. Daugelis moterų mano, kad požymiai ir simptomai yra blogiau metu arba po jų menstruacijų .

Kitos ligos . Kartais dar liga , pavyzdžiui, ūmaus epizodo infekcinės diarėjos ( gastroenterito ) gali sukelti dirgliosios žarnos sindromas.

 

Požymiai ir simptomai

Pilvo skausmas , pilvo pūtimas ir diskomfortas yra pagrindiniai simptomai DŽS . Tačiau simptomai gali skirtis priklausomai nuo asmens. Kai kurie žmonės turi vidurių užkietėjimas , o tai reiškia sunkių ar retų judėjimą žarnyne . Dažnai šie žmonės turi mėšlungį bandant turėti vietą , bet negali pašalinti ką nors arba pašalinti tik nedidelį kiekį . Jei jie gali turėti Tuštinimasis , gali būti gleivių tai, kuris yraskystis, kuris drėkina ir apsaugo ištraukas virškinimo sistema. Kai kurie žmonės yra viduriavimas dažnai, laisvi viduriai viduriavimas apoase.Persoanele dažnai jaučiasiskubiai ir nenumaldomas poreikis turėti vietą . Kiti žmonės su dirgliosios žarnos pakaitomis vidurių užkietėjimas ir viduriavimas. Kartais simptomai išnyksta per kelis mėnesius ir tada grįžti . diagnozė

Nėra jokių konkrečių testas dirgliosios žarnos sindromas , nors diagnostiniai tyrimai gali būti atliekami siekiant paneigti kitų problemų. Šie bandymai gali būti išmatų mėginius , kraujo tyrimus ir rentgeno spindulius . Paprastaigydytojas atliks sigmoidoscopy arba kolonoskopija , kuri leidžiagydytojui pažvelgti viduje dvitaškis. Tai daroma įterpiant mažą lankstus vamzdelis su kamera per išangę. Tada fotoaparatas perduoda gaubtinės vaizdus už gydytojo ekrane geriau Vedos .

Jeigu bandymų rezultatai yra neigiami ,gydytojas gali diagnozuoti dirgliosios žarnos sindromas grindžiamas simptomų , įskaitant tai, kaip dažnai jums buvo pilvo skausmas ar diskomfortas , per pastaruosius metus, kai skausmas prasideda ir sustoja , atsižvelgiant į žarnyno funkciją , ir kaip tuštinimosi dažnumą ir išmatų konsistencijos pasikeitė. Daugelis gydytojų reiškia simptomų , kurie turi būti pateikti , kad iš dirgliosios žarnos sindromo diagnozę sąrašą.


Dirgliosios Colon - Gydymas

Kadangi nėra aišku, kas sukelia dirgliosios žarnos sindromas , gydymas dėmesys skiriamas susilpnino ligos simptomus .

Daugeliu atvejų, galite sėkmingai valdyti lengvas požymiai ir simptomai dirgliosios žarnos sindromas, mokantis valdyti stresą ir keisti mitybą ir gyvenimo būdą . Jūsų gydytojas gali pasiūlyti :

Skystas pluošto papildai gali padėti kontroliuoti užkietėjimas.

anti - viduriavimas - pavyzdžiui, loperamido ( Imodium )

Panaikinti maisto produktų, kad sukelti dujų - pavyzdžiui, nealkoholinių gėrimų , salotų , žalių vaisių ir daržovių, ypač kopūstų , brokolių ir žiedinių kopūstų .

Anticholinerginiai vaistai . Kai kurie žmonės turi vaistus , kurie turi įtakos tam tikrą veiklą, vegetacinės nervų sistemos ( anticholinerginių vaistų ) , kaip sumažinti skausmingus raumenų spazmus žarnyne juos. Tai gali būti naudinga žmonėms, kurie turi seansų viduriavimas , tačiau gali pablogėti, vidurių užkietėjimas.

Antidepresantai . Jei simptomai skausmas ar depresija, gydytojas gali rekomenduoti tricikliai antidepresantai ar selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių. Šie vaistai padeda sumažinti depresiją ir slopina neuronų , kontroliuoti žarnyno veiklą. Jei turite viduriavimą ir pilvo skausmą be depresija,gydytojas gali patarti vartoti mažesnę dozę , palyginti su normaliomis tricikliais antidepresantais , pavyzdžiui, imipramino ( tofranil ) ir amitriptilinas . Šalutinis poveikis šių vaistų mieguistumas ir vidurių užkietėjimas.

Antibiotikai . Kai kurie žmonės , kurių ligos simptomai yra dėl bakterijų žarnyne gali pasinaudoti gydymo antibiotikais .

Konsultavimas . Jei antidepresantų neveikia, jūs galite gauti geresnius rezultatus ir konsultacijas , jei stresas linkusi blogėti simptomus.