Disfagija - nuotraukos

Disfagija - yra medicinos terminas, pasunkėjęs rijimas ar jausmas, kad maistas yra "pakimba", gerklės ar krūtinės.


Disfagija - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Kelios sąlygos gali sukelti rijimo . Vaikams dažnai atsiranda dėl fizinių apsigimimų , pavyzdžiui, cerebriniu paralyžiumi ar raumenų distrofija ar gastroezofaginio refliukso liga. Disfagija suaugusiems gali būti dėl : naviko ( gerybiniai ar vėžiniai ) sąlyga, kad sukelia apribojimą stemplės , nervų sąlygas , insultas, ar gastroezofaginio refliukso. Kiti rizikos veiksniai yra rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu , tam tikrų vaistų , ir dantų protezus ar prastos būklės.

Požymiai ir simptomai

Simptomai burnos ir ryklės disfagija apima:

Pasunkėjęs rijimas

Užspringti ryjant

Kosulys o ryti

Atpylimas skysčių per nosį

Sąžinę

Svoris

 

Simptomai stemplės disfagija apima:

spaudimas vidurinėje krūtinės

Jausdamas, kad maistas yra įstrigo gerklėje ar krūtinėje

krūtinės skausmas

Skausmas ryjant

raugėjimas

Skaudanti gerklė

 

diagnozė

Šie bandymai apima :

Bario X raxe . Atliekant šį bandymą , jūs gerti bario tirpalas , tai darogydytojas gali pamatyti stemplės formą ir gali įvertinti raumenų veiklą ..

Endoskopijos . Lankstus vamzdelis šviesos ( endoskopą ) būtų perduotas gerklę , kadgydytojas gali peržiūrėti jūsų stemplė . Gydytojas taip pat gali tai padarytitestas vadinamas šviesolaidžio endoskopinės vertinimą rijimas , kuri naudojamažas apšviesta vamzdelis ( lankstus Laryngoscope ) dedamas į nosį. Tai leidžiagydytojui pamatyti, kas atsitinka, kai jūs nuryti.

stemplės raumenų testas . Šiame bandymemažas mėgintuvėlis įdedamas į stemplę ir prijungtas prie slėgio grotuvas. Tai leidžia išmatuoti raumenų susitraukimai stemplę , o ryjant .


Disfagija - Gydymas

Disfagija paprastai gydomas vaistais, pratybų ir atidaromi (išsiplečia) stemplė arba chirurgijos procedūras. Gydymas priklauso nuo priežasties, sunkumo, taip pat galimų komplikacijų.

Gydyti burnos ir ryklės disfagija, gali atlikti keletą specialių pratimų, kurie padeda stimuliuoti nervus dalyvauja rijimas. Jūs taip pat galite sužinoti teisingą padėtį galvos tokiais būdais, kurie padės jums nuryti.

Dėl stemplės disfagija raumenų dalyvauja stemplę, kuri yra relaxaza, gydytojas gali padidinti stemplę su balionu pridedamas prie endoskopu. Gydytojas taip pat gali skirti vaistų, kurie atpalaiduoja stemplės ir užkirsti kelią mėšlungis. Jei disfagija lemia naviko obstrukcija gali naudoti operacijos.