Gelta - nuotraukos

Gelta - yra odos ir į akis sukelia didelį geltonojo pigmento bilirubino nenormalus kraujotaka pakitusi spalva.

Gelta - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Didelis bilirubino kiekis kraujyje gali atsirasti problemų , kylančių iš arba kepenų ar ne kepenyse. Kepenų pažeidimas , pavyzdžiui, dėl uždegimo ar randai, ji gali paveikti jo gebėjimą pašalinti bilirubino su tulžimi . Arba , tulžies latakus , kurie atlieka tulžies iš kepenų į plonojoje žarnoje gali būti užblokuotas, pavyzdžiui, tulžies akmenys ar naviko . Nedažnai perprodukcija bilirubino , nes pernelyg atskaitymai raudonųjų kraujo ląstelių , gali būti per sunkios kepenų su bilirubino daugiau nei kepenyse gali perdirbti . Perprodukcija yra labiau paplitusi kūdikiams su gelta.

Gilbert sindromas, bilirubino koncentracija paprastai yra šiek tiek padidėjusi , bet ne pakankamai , kad sukelti gelta . Šis sutrikimas , kuris kartais paveldima , dažniausiai aptinkami jaunų suaugusiųjų įprastinių patikros bandymus. Jis neturi sukelti kitų simptomų ir nesijaudinkite .

Žmonėms , kurie valgo daug maisto, kuriame gausu beta- karotino (pavyzdžiui, morkos, cukinijos ir kai melionų ) odos , gali pasireikšti šiek tiek geltoną atspalvį , tačiau jų akys pagelsti . Tai neturi nieko bendro su gelta arba kepenų liga.

Požymiai ir simptomai

Be gelta , odos spalva ir akys atrodo geltonos spalvos. Šlapime yra dažnai tamsus , nes perteklius bilirubino išsiskiria pro inkstus. Žmonės gali turėti niežulys, šviesios spalvos išmatos ar kitų simptomų, priklausomai nuo geltos priežastis. Pavyzdžiui,ūminis kepenų uždegimas ( ūminis hepatitas) gali sukelti apetito praradimas , pykinimas, vėmimas ir karščiavimas. Užsikirsti tulžies gali sukelti pilvo skausmą ir simptomų febră.Alte :

geltona spalva

spalvos išmatos

Tamsus šlapimas

Niežėjimas

sunkus vidurių užkietėjimas

bukas skausmas kepenų srityje

 

Yra keletas sergama liga , kuri potduce papildomų simptomų, gelta

Pykinimas ir vėmimas

pilvo skausmas

karščiavimas

Gelta naujagimių

Sutinusios kojos ir pilvas

painiava

Galvos skausmas

Apetito netekimas

silpnumas

 

Gelta yra šalia magistralinių ir galvos, jeibilirubino kiekis kraujyje didėja, ir tada į rankas ir kojas. Šie požymiai ir simptomai naujagimiams , taip pat matyti :

letargija

prastas šėrimas

Pokyčiai raumenų tonusas

šauksmas

traukuliai

 

diagnozė

Gydytojas naudoja laboratorinius tyrimus ir vaizdo tyrimus, nustatyti geltos priežastis.


Gelta - Gydymas

Jei problema yra kepenų liga, pavyzdžiui, ūminis hepatitas, gelta išnyksta palaipsniui, kepenų būklė gerėja. Jei problema yra užsikirsti tulžies latakų operacija arba chirurgijos endoskopija (lankstus vamzdelis su chirurginių instrumentų pridėtų peržiūrai) paprastai atliekami kuo greičiau atnaujinti pažeistą tulžies. Niežėjimas atsiranda gelta, gali būti gydomi Cholestiraminu gerti. Paprastai puruitull palaipsniui išnyksta kaip kepenų būklė gerėja.