Hepatitas B - nuotraukos

Hepatitas B - yra sunkus kepenų infekcija, kurią sukelia hepatito B, kai kuriems žmonėms, hepatito B tampa lėtinė, todėl kepenų nepakankamumu, kepenų vėžys ar cirozė - su sąlyga, kad sukelia nuolatinę randus kepenyse.

Hepatitas B - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Hepatitas B sukelia infekcijos ir hepatito B virusu ( HBV ) . HBV yra perduodama iš vieno asmens į kitą per kraują , spermą arba kitais kūno skysčiais . Kai HBV patenka į kepenis , jis įsiskverbia į kepenų ląsteles ir pradeda daugintis. Tai sukelia uždegimą kepenyse ir sukelti požymius ir simptomus, užsikrėtimo hepatito B

HBV perduodami bendrų būdų, apima:

seksualinis kontaktas . Infekcija gali kreiptis po nesaugių lytinių santykių su infekuotu partneriu ar sąlyčio su krauju, seilėmis , sperma ar makšties išskyros .

 

Šie mainai . HBV yra lengvai perduodama per adatų ir užterštų užkrėsto kraujo švirkštų . Dalijimasis į veną (IV), narkotikų tiekimą, yra didelė rizika užsikrėsti hepatitu B.

atsitiktinio įkandimų . Hepatitas B yrasveikatos priežiūros darbuotojams ir visiems kitiems, kurie liečiasi su žmogaus kraujo rūpestis.

Iš motinos vaikui. Nėščios moterys infekuoti HBV gali perduoti virusą savo kūdikiui gimdymo metu.

 

Hepatitas B gali būti trumpalaikis (ūmus hepatitas B ) arba ilgalaikis (lėtinis hepatito B ) .

Ūminis hepatitas B infekcija trunka ilgiau kaip šešis mėnesius. Jeiliga ūminė,imuninė sistema paprastai gali sunaikinti virusą organizme , todėl visiškai pasveikti per kelis mėnesius . Dauguma žmonių, kurie įsigyti hepatitą B , kaip ir suaugusieji yra ūmi infekcija.

Lėtinis hepatitas B infekcija trunka šešis mėnesius ar daugiau . Kaiimuninė sistema gali kovoti su virusu , hepatito B gali tapti visą gyvenimą , gali sukelti rimtų ligų, tokių kaip kepenų cirozė ir kepenų vėžio . Dauguma vaikų, HBV, gimimo ir daugelis užsikrėtusių vaikų nuo 1 iki 5 metų yra nuolat užsikrėtę. Lėtinės infekcijos gali likti nepastebėta dešimtmečius kolasmuo tampa sunkiai serga kepenų liga .

 

Požymiai ir simptomai

Požymiai ir simptomai hepatito B paprastai atsiranda apie 02:58 mėnesių po užsikrėtimo ir gali svyruoti nuo lengvo iki sunkaus. Požymiai ir simptomai hepatito B yra:

pilvo skausmas

Tamsus šlapimas

sąnarių skausmai

Apetito netekimas

Pykinimas ir vėmimas

Silpnumas ir nuovargis

Pagelsta oda ir akys (gelta)

 

Dauguma kūdikių ir vaikų, sergančių hepatitu B neišauga požymius ir simptomus . Tas pats pasakytina ir kai kurie suaugusieji .

diagnozė

Kraujo tyrimai yra naudojami diagnozuoti hepatito B Kraujo tyrimai gali pasakyti, jei Jūsų kepenų veikla yra gera ir parodyti taip pat gali būti naudojama stebėti jūsų būklę gydymo metu .

Gydytojas gali pažvelgti kepenų ultragarso arba rentgenokepenų biopsija , taip pat gali būti reikalinga. Tuo kepenų biopsija ,nedidelis gabalėlis kepenyse yra pašalintas tyrimui mikroskopu. Kepenų biopsija gali padėti gydytojui diagnozuoti ligą ir pamatyti kepenų būklę .


Hepatitas B - Gydymas

Jei sergate ūminiu hepatitu B , jūsų kūnas galėtų kovoti su infekcija savo, o tai reiškia, Jums gali neprireikti gydymą. Jūsų gydytojas jums padės valdyti savo simptomus ir kontroliuoti Jūsų būklę , okūnas bus kovoti išgydyti hepatito B.

Jei buvo diagnozuota lėtine hepatito B infekcija , gydytojas gali rekomenduoti :

Antivirusinių vaistų . antivirusinių vaistų , kurie padės kovoti su virusais ir sumažinti galimybę pažeisti kepenis . Yra keletas vaistų . Jūsų gydytojas gali patarti , kad vaistai gali būti geriausiai tinka kiekvienam pacientui.

kepenų transplantacijos . Jeigu Jūsų kepenų buvo smarkiai pažeista,kepenų transplantacijos gali būtiišeitis. Per kepenų transplantacijoschirurgas pašalina pažeistą kepenų ir pakeičia jį sveikos kepenys . Dauguma transplantaturi iš mirusių donorų , norsnedaugelis iš gyvų donorų .

 

prevencija

Geriausias būdas išvengti hepatito B vakcina . Hepatito B vakcina paprastai pateikiamas per tris ar keturis kartus serijos per 6 mėnesių laikotarpį. Vakcina yra saugi vaikams ir suaugusiems ir paprastai skiriamas kūdikiams nuo gimimo .