Hepatomegaliją - nuotraukos

Hepatomegaliją - yra patinimas po normalaus dydžio kepenyse. Jei abu kepenys ir blužnis yra išsiplėtusios, ji vadinama hepatosplenomegalija.

Hepatomegaliją - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Kepenys dalyvauja daugelyje organizmo funkcijų , o yra veikiamas daugelio sąlygų , iš kurių daugelis sukelti kepenų padidėjimą .

Priežastys hepatomegaliją gali apimti:

Alkoholis

Stazinis širdies nepakankamumas

Glikogeno liga

hemolizinis ureminis sindromas ( HUS )

hepatito

hepatito B

Kepenų ląstelių karcinoma

Paveldimas fruktozės netoleravimas

infekcinė mononukleozė

leukozė

neuroblastoma

Niemann -Pick liga

Cirozė

Reye sindromas

sarkoidozė

sklerozinis cholangitas

Riebalinė kepenų distrofija ( riebalų metabolizmo sutrikimų, tokių kaip diabetas , nutukimas , aukštas trigliceridų kepenyse )

naviko metastazės

 

 

Požymiai ir simptomai

kepenys gali sukelti papildomų simptomų ar požymių .

Kaikepenys atsiranda dėl kepenų ligos , ji gali būti pateikiama:

pilvo skausmas

nuovargis

Pagelsta oda ir akys (gelta)

 

diagnozė

Jūsų gydytojas gali nuspręsti, jeikepenys padidėja pilvo palpacija per fizinę apžiūrą . Jūsų gydytojas gali įvertinti kepenų dydis, kiek šonkaulių pratęsti . Gydytojas taip pat gali pastebėti tekstūros kepenis. Priklausomai nuo užslėptų kepenų padidėjimu gali jaustis kieta palietus , minkštas ir nereguliarus. Kartais mazgeliai yra.

Papildomos procedūros
Kai gydytojas nustato, kad turite padidintą kepenis , kiti tyrimai ir procedūros gali būti rekomenduojama nustatyti priežastį . Papildomi bandymai ir procedūros gali apimti :

Kraujo tyrimai . Kraujo mėginys gali būti imtasi siekiant nustatyti kepenų fermentų lygį. Tai gali suteikti užuominų apie kepenų sveikatai. Kraujo tyrimai taip pat gali atskleisti virusų, kurie gali sukelti kepenų padidėjimą , pavyzdžiui, hepatitas.

Vaizdo bandymai. Vaizdo testai , kurie leidžiagydytojui ištirti kepenų apima kompiuterinės tomografijos ( KT ) arba ultragarsu .

Norėdami pašalinti kepenų audinio mėginio tyrimas ( kepenų biopsija ) . Jūsų gydytojas gali rekomenduoti kepenų biopsija rinkti kepenų audinyje laboratorinių tyrimų mėginius. Kepenų biopsija dažnai daroma su ilga adata, plonesni , kuris įterpiamas į odą ir kepenis . Virbalų pašalinti audinio šerdis , kuri yra siunčiama į laboratoriją . Laboratoriniai tyrimai gali atskleisti , kas sukelia kepenų padidėjimu .


Hepatomegaliją - Gydymas

Gydymas padidėjusios kepenys dalyvauja diagnozuojant ir gydant pagrindines sąlygas , kurios gali padidinti kepenų .

prevencija

sumažinti kepenų ligų riziką , galite:

Rinktis sveiką mitybą . Pasirinkite dietą, turtingą vaisių, daržovių ir kruopos.

Gerti alkoholį saikingai. vienas gėrimas per dieną moterims ir vyresnio amžiaus žmonėms , ar dviejų gėrimų per dieną vyrams.

Vykdykite instrukcijas, kai vartojate vaistus .

Riboti kontaktus su chemikalais . Aerozolių insekticidų ir kitų toksinių cheminių medžiagų naudojimas tik gerai vėdinamose vietose . Be to, dėvėti pirštines, ilgomis rankovėmis ir kaukę .

Išlaikyti sveiką svorį .

Mesti rūkyti. Jei rūkote , mesti rūkyti. Pasitarkite su savo gydytoju apie strategijas , siekiant padėti jums mesti rūkyti. Jei jums nereikia rūkyti , nepradėk.

Būkite atsargūs su priedais . Prieš pradėdami juos Pasikalbėkite su savo gydytoju apie riziką ir naudą vaistažolių papildais .

 

Medicina Alterrnativa

Kai vaistažolių papildais, naudojami kaip alternatyvios medicinos gydymo gali būti žalingas kepenims . Norėdami apsaugoti kepenis , pasitarkite su savo gydytoju apie galimą riziką prieš pradėdami vartoti :

Kai kurie Kinijos žolės , įskaitant ma - Huang

Chaparral

taukė

Germander

ugniažolė

Kava

amalas

Blusų mėta

gaubtas

valerijonas