Hiatal išvarža - nuotraukos

Hiatal išvarža - atsiranda, kai dalis skrandžio stumia aukštyn per diafragmą.Diafragma paprastai nedidelė anga, kuri leidžia stemplė praeiti pro angą prisijungti prie pilvo.Skrandis gali prastumti šio atvirumo ir sukelti hiatal išvarža.

Daugeliu atvejų, mažas hiatal išvarža nesukelia problemų, ir jūs negalite žinoti, turite hiatal išvarža, nebent gydytojas sužino, tikrinant kitos ligos. Bet didelis hiatal išvarža gali leisti maisto ir rūgštis iš skrandžio į jį aukštyn į stemplę, todėl krūtinės skausmas ir rėmuo. Savęs priežiūros priemonės ar vaistai paprastai gali sumažinti šiuos simptomus, nors didelis hiatal išvarža kartais reikalauja operacijos.


Hiatal išvarža - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Hiatal išvarža atsiranda, kai susilpnėja raumeninis audinys leidžia jūsų skrandis bumbulas per diafragmą . Tai ne visada aišku, kodėl taip atsitinka, betant pilvo spaudimas gali prisidėti prie hiatal išvarža formavimas.

Kaip suformuoti hiatal išvarža
diafragma yradidelis kupolo formos raumenų , kuris atskiria krūtinės ertmę nuo pilvo. Paprastai ,stemplė pereina į skrandį per diafragmos vadinamaspertraukos atidarymo. Hiatal išvaržos atsiranda, kairaumenys aplink šį atidarymą tampa silpni .

Galimos priežastys hiatal išvarža
Hiatal išvarža gali sukelti:

Pakitimai

Paveldėjo silpnumas raumenyse .

Gimsta su neįprastai dideliu pertraukos

Intensyvus ir nuolatinis spaudimas aplinkinių raumenis, pvz kai yra kosulys , vėmimas, arba tempia per Tuštinimasis arba kai kelti sunkių daiktų .

 

Požymiai ir simptomai

Mažos hiatal išvaržos
Dauguma mažų Hiatal išvaržų nesukelia jokių požymių ar simptomų.

Didelės Hiatal išvaržos
Didesnės Hiatal išvaržų gali sukelti požymius ir simptomus, tokius kaip:

deginti

raugėjimas

krūtinės skausmas

pykinimas

 

Rizikos veiksniai

hiatal išvarža dažniau šių asmenų :

asmenys 50 metų ir vyresniems

nutukusių žmonių

rūkaliai

 

diagnozė

Hiatal išvarža dažnai atrado per bandymą ar nustatymo procedūra rėmens ar skausmo priežastį krūtinėje ir viršutinėje pilvo , kaip antai:

Užkliudyti - x viršutinės virškinimo trakto. Per bario rentgeno , jums gerti skysčio, turinčio bario tirpalo. Tai suteikia aiškesnės vizijos, stemplės , skrandžio ir viršutinės plonosios žarnos ( dvylikapirštės žarnos ).

Į endoskopijos atveju . Per endoskopija ,gydytojas eina plonas vamzdelis , lankstus , įrengta šviesos ir kameros ( endoskopu ) žemyn jūsų gerklę ir į stemplę skrandžio patikrinti uždegimą.


Hiatal išvarža - Gydymas

Dauguma žmonių su hiatal išvarža neturi požymių ar simptomų, ir nereikalauja gydymo . Jei jaučiate požymius ir simptomus , pavyzdžiui, pasikartojančių rėmuo ir rūgšties refliukso , jums reikia gydymo , kuris gali apimti vaistus ar operacijos.

Vaistai nuo rėmens
Jei jaučiate rėmenį ir rūgšties refliukso , gydytojas gali rekomenduoti vaistus , kaip antai:

Antacidiniai preparatai neutralizuoja skrandžio rūgštį. Vien Antacidiniai preparatai neturi išgydyti uždegimas stemplę pažeistą skrandžio rūgšties ir . Perdaug antacidiniai vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas .

Vaistai sumažinti rūgšties gamybą . Vadinamas H 2 receptorių blokatoriai , šie vaistai įtraukti cimetidino ( Tagamet HB ) , famotidino ( Pepcid AC ) , Nizatidine ( Axid AR), ar ranitidino ( Zantac 75 ) .

Rūgštis blokuoja vaistų ir gydo stemplę . Lansoprazolo ( Prevacid 24 val ) ir omeprazolo ( Prilosec OTC ) .

 

Chirurgija remontas hiatal išvarža
Tam tikrais atvejais ,hiatal išvarža gali reikalauti operacija. Chirurgija paprastai skirta ekstremalių situacijų ir žmonių , kurie nėra patvirtinamieji vaistus nuo rėmens ir rūgšties refliukso. Hiatal išvarža chirurgija yra dažnai derinamas su chirurgija gastroezofaginio refliukso liga.

Dėl hiatal išvaržos operacija gali būti traukdami žemyn pilvo ir skrandžio padarytidiafragma mažesni, rekonstruojant silpna stemplės sfinkterio arba îndepărtad išvaržos maišelį . Kai kuriais atvejais tai daroma naudojant vieną pjūvį krūtinės ląstos ( torakotominį ) arba pilvo ( laparotomija ) . Kitais atvejaisgydytojas gali įterpti mažą fotoaparatą ir specialūs chirurginiai instrumentai per keletą mažų pjūviai pilvo ( laparoskopinės operacijos ).

Gyvenimo ir namų gynimo

Gyvenimo pokyčiai gali padėti kontroliuoti hiatal išvarža. Grynas bandote :

Valgykite dažniau , bet mažiau .

Venkite maisto produktų , kurie sukelia rėmuo , pavyzdžiui, šokoladas , svogūnai, aštrus maistas , citrusų ir pomidorų perdirbtuose grūdiniuose maisto produktuose .

Venkite alkoholio .

Apriboti riebaus maisto kiekį .

Po vakarienės , sėdėti , o ne eiti į lovą.

Valgyti bent tris valandas prieš miegą.

Jei turite antsvorio arba yra nutukę , pabandykite numesti svorio.

Mesti rūkyti .

Sumažinti darbo ir streso.

 

Netradicinė medicina

Kai kurie alternatyvios medicinos specialistai teigia, kad atrado būdą, kaip išgydyti hiatal išvarža , spausdami skrandžio atgal į savo įprastą poziciją žemiau diafragmos . Praktikai gali naudoti savo rankas spausti ant pilvo ir skrandžio dirbti .
Nėra jokių įrodymų , kad šie metodai veda išgydyti hiatal išvarža.