Kepenų abscesas - nuotraukos

Kepenų abscesas - nuotraukos

source:
health.allrefer.com

Kepenų abscesas - atsiranda, kai kepenų audinio sunaikinti bakterijas ir pirmuonis, gamybos ertmę, kuris yra užpildytas su baltųjų kraujo kūnelių ir infekcinių organizmų. Kepenų pūliniai atsiranda vienodai vyrams ir moterims, paprastai po amžiaus 50 metų. Mirė 15% sergančių pacientų, nepaisant gydymo.

Kepenų abscesas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

- Priežastys kepenų abscesas yra gerybinis arba piktybinis tulžies nutekėjimo obstrukcija su cholangitu , ekstrahepatiniai pilvo sepsis ir traumos ar operacijos viršutiniame dešiniajame kvadrante . Kepenų abscesai taip pat chemoembolizations gali atsirasti kepenų arteriją arba krioterapija , kuris sukelia nekrozę vėžinių ląstelių ir galimų infekcijų.

Metodas, pagal kurį bakterijos pasiekti kepenis atspindi priežastis . Tulžies takų liga yradažniausia kepenų pūlinys. Kepenų abscesai po pilvo ertmės sepsis (pavyzdžiui, su divertikulitas ) , labiausiai tikėtina , kad sukelti hematogenous plitimo per kraują , hematogenous išplitokepenų arterijos srautas gali atsirasti endokarditas .

Pūlinys atsiranda iš hematogenous perdavimo dažniausiai sukelia vieno patogeno , susidarę tulžies obstrukcija paprastai sukelia mišrios floros . Pacientams , sergantiems metastazavusiu kepenų vėžys, diabetas , alkoholizmas yra labiau linkę plėtoti kepenų abscesas .

Vyraujančias kepenų abscesai organai yra gramneigiamų bakterijų, enterokokai , streptokokai ir anaerobai .

Požymiai ir simptomai

Klinikiniai požymiai priklauso nuo dalyvavimo laipsnį. Kai kuriems pacientams,abscesas yra pripažįstamas tik skrodimą po mirties atsiranda kitos ligos .

Simptomai paprastai prasideda staiga kepenų abscesas į Amebic abscesas ,pradžia yra klastingas . Dažni požymiai yra pilvo skausmas , svorio netekimas, karščiavimas , šaltkrėtis , prakaitavimas , pykinimas , vėmimas ir anemija. Ženklai dešinėje pleuros ertmėje , pvz dusulys ir pleuros skausmas, kurdiafragma tęsiasi per abscesas plėtra. Kepenų pažeidimas gali sukelti geltą .

Diagnozė kepenų abscesas

Echoskopija ir kompiuterinė tomografija (KT ) su kontrastinės medžiagos gali tiksliai apibrėžti Intrahepatinė pakitimus ir įvertinti vidaus pilvo patologija . Perkutaninė adatos aspiracinė abscesas taip pat gali būti atliekami diagnostiniai tyrimai siekiant nustatyti priežastinio organizmą. Vaizdai kontrastuoja MRT gali taptitiksliausias metodas diagnozuojant kepenų abscesai ..

Nenormalūs laboratorinių tyrimų yra padidėjęs serumo aspartato aminotransferazės , alanino aminotransferazės , šarminės fosfatazės ir bilirubino kiekis , langelyje, kuriame išaugo baltųjų kraujo ląstelių ir mažas serumo albuminų koncentracija numerį. Kepenų abscesas,kraujo pasėlis gali nustatyti bakterijų tarpininkas, Amebic abscesai, o išmatose kultūros ir serologiniai tyrimai, gali išskirti E. histolytica hemagliutinacijos .


Kepenų abscesas - Gydymas

antibiotikais kartu su drenažo , pageidaujama , kad kepenų abscesai gydymas. Drenažo pereutaneous ar ultragarso ir / ar kompiuterinę orientavimas paprastai nusausinti pūliai. Operacijos gali būti atliekamos nutekėti pūliai iš pacientų, sergančių nestabilia sepsį ir toliau ( nors ne chirurginio gydymo ) pacienčių, kurių nuolatinis karščiavimas ( trunka ilgiau nei 2 savaites) po šoko drenažo ir atitinkamu gydymu antibiotikais . Bendras derinys ampicilinui aminoglikozidais ir arba metronidazolio arba klindamicino . Trečios kartos cefalosporinai gali būti pakeistas aminoglikozidais pacientams gresia toksinio poveikio inkstams . Jei priežastinių organizmai yra identifikuojami,antibiotikas dozavimo tvarka koreguojama , kad atitiktų paciento jautrumą. Į veną antibiotikų reikia vartoti 14 dienų ir tada pakeisti žodžiu preparatų užbaigti per šešias savaites kurso. Chirurgija yra skirtas žarnyno perforacija ir plyšimo į perikardo .