Kolageninio kolitas ir limfocitų - nuotraukos

Kolageninio kolitas ir limfocitų - yra uždegiminė liga, gaubtinės žarnos, kuris turi didžiausią tikimybę po amžiaus 50 metų, turi įtakos daugiau moterų nei vyrų dojimas. Klinikiniai požymiai apima vandeningas viduriavimas paprastai kaip kraujavimas iš tiesiosios žarnos nebuvimas.

Kolageninio kolitas ir limfocitų - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Mokslininkai nėra tikri, kas sukelia kolageninio kolitu ir limfocitinių kolitą. Bakterijos ir jų toksinus arba virusų, gali būti atsakingas už sukelia uždegimą ir pakitimų storojoje žarnoje. Kai kurie mokslininkai mano , kad opinis kolitas ir limfocitų kolagenas gali atsirasti dėl autoimuninės reakcijos , o tai reiškia , kad organizmo imuninė sistema naikina sveikas ląsteles nėra žinoma priežasčių .

Kolageninio kolitas yra dažniausiai diagnozuojama žmonėms tarp 60 ir 80 . Tačiau , kai kuriais atvejais buvo pranešta apie jaunesnių nei 45 metų suaugusiesiems ir vaikams. Kolageninio kolitas diagnozuojama dažniau moterims nei vyrams.

Šie limfocitinių kolitas taip pat paprastai diagnozuojama žmonėms tarp 60 ir 80 . Tiek vyrai, tiek moterys yra vienodai paveikė .

Požymiai ir simptomai

Abiem ligų ir kolageninio kolitas ir limfocitinių kolitas simptomai ir požymiai yra beveik identiški.

Lėtinis viduriavimas yralabiausiai paplitęs ženklas . Taivandeninis viduriavimas be kraujo ir dažnai prasideda gana netikėtai . Viduriavimas gali tapti nuolatinė , ar kai kuriems žmonėms , yra nepastovus , su simptomų pasunkėjimo pagerinti vėl pakartotinai ciklą. Dauguma žmonių įtakos gali turėti 8:56 vandeningomis išmatomis per dieną. Požymiai ir simptomai dažnai ę mėnesiams iki teisingą diagnozę .

Požymiai ir simptomai pasireiškė kolitas , kolitas ir kolageninio limfocitinių kolitas apima:

lėtinis viduriavimas

Pilvo skausmas ar spazmai

Pilvo pūtimas ( tempimas )

Nedidelis svorio praradimas

pykinimas

išmatų nelaikymas

Dehidratacija

 

diagnozė

Kai kurie gydytojai mano, kad kolageninio kolitas ir limfocitinių kolitas yrapati liga skirtingus etapus. Vienintelis būdas nustatyti, kuri forma kolitoasmuo yra atliekant biopsiją .

Iš kolageninio kolitas ir kolito limfocitų diagnozė po audinių mėginių, paimtų per kolonoskopija .

Colta Kolagenas pasižymi didesne grupe , nei normalus baltymo, vadinamo kolagenas per žarnyno gleivinę. Juostelės storis skiriasi, gali būti reikalaujama, keli tokie mėginiai iš skirtingų dalių žarnos audinio turi būti laikomi.

Limfocitinio kolitas, audinio mėginiai rodo baltųjų kraujo ląstelių, vadinamų limfocitų augimą.


Kolageninio kolitas ir limfocitų - Gydymas

Gydymas opiniu kolitu , kolageninio ir limfocitinių kolitas skirtis , priklausomai nuo simptomų ir dėl pažeidimo sunkumo . Šios ligos suvienyti pacientų išgydyti save , nors dauguma žmonių kenčia nuo nuolatinio viduriavimo ar kartais .

Gyvenimo pokyčiai yra sumažinti riebalų kiekį maiste, pašalinti kofeino ir laktozės , kurių sudėtyje yra maisto produktų ir išvengti tam tikrų vaistų , pavyzdžiui, ibuprofeno ar aspirino .

Jei gyvenimo būdo pakeitimas yra nepakankamai, vaistai gali būti naudojami siekiant padėti kontroliuoti simptomus.

Gydyti dažniausiai pradedama receptinių vaistų anti - uždegiminių , pvz mesalamine ( Rowasa ar Canas ) ir sulfasalazinas ( Azulfidine ) , siekiant sumažinti patinimą.

Steroidai , įskaitant budezonido ( Entocort ) ir prednizonu taip pat naudojami siekiant sumažinti uždegimą. Steroidai paprastai naudojami tik siekiant kontroliuoti staiga išpuolių viduriavimo . Ilgalaikis steroidų išvengiama šalutinio poveikio , pavyzdžiui, kaulų retėjimą ir aukšto kraujo spaudimo .

nuo viduriavimo vaistų, pavyzdžiui, bismuto subsalicylate ( Pepto Bismol ), atropino Diphenoxylate ( Lomotil ) ir loperamido ( Imodium ) siūlo trumpalaikę pagalbą.

Imuninę sistemą slopinančių vaistų , pavyzdžiui, azatiopriną ( Imuran ) , mažina uždegimą , bet retai reikia.

 

Dėl ekstremalių atvejų kolageninio kolitas ir kolito limfocitų , kurie neturi reaguoti į vaistus , chirurginiu būdu pašalinti visą ar dalį storosios žarnos gali būti būtina. Tačiau operacijos retai rekomenduojama. Kolageninio kolitas ir kolito limfocitinių nedidinaasmens riziką susirgti gaubtinės žarnos vėžiu.