Nešvarumų - nuotraukos

Nešvarumų - yra nesugebėjimas kontroliuoti Tuštinimasis. Tai veda prie nutekėjimo išmatose (išmatos) ištekėti iš tiesiosios žarnos netikėtų akimirkų. Tai labiau būdinga moterims ir senyvo amžiaus abiejų lyčių.

Daug žmonių, kurie išmatų nelaikymas yra gėda kalbėti apie šią problemą su savo gydytoju. Jie galvoja, kad niekas negali jiems padėti. Tačiau daugiau veiksmingų gydymo išmatų nelaikymas nėra.

Nešvarumų - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Raumens pažeidimas dalyvauja Daugeliu atvejų išmatų nelaikymas . Moterimsžala dažnai įvyksta gimdymo metu . Raumens pažeidimas taip pat gali atsirasti tiesiosios žarnos operacijos metu , pavyzdžiui, operacijos hemorojus. Jis taip pat gali atsirasti žmonių, kurie sergate uždegimine žarnų liga ar perirectal abscesas .

Žala nervų, kontroliuojančių analinis raumenis taip pat gali būtidažna išmatų nelaikymas . Nervų pažeidimai gali atsirasti šiais atvejais:

vidurių užkietėjimas

žala analinius sfinkterio raumenis

nebūtų pažeisti išangės rauko raumenų nervų artiesiosios žarnos

praradimas talpa išmatomis tiesiosios žarnos

viduriavimas

dubens organų funkcijos sutrikimu

Išmatų nelaikymas taip pat gali būti sukeltas elastingumo žarnos mažinimo, kuris sutrumpina laiką tarp sėdynės ir jausmas, kad reikia skubiai daryti vietą . Chirurginiai randai gali sustiprinti tiesiosios žarnos . Uždegiminės žarnyno ligos taip pat gali būtimažiau elastinga tiesiosios žarnos . Požymiai ir simptomai

Negalėjimas turėti vietą , kolpasiekia tualetą . Išmatose gali ištekėti iš tiesiosios žarnos netikėtai, kartais tuo pačiu metu pašalinant ar dujos.

diagnozė

Gydytojas paprašys kai apie sveikatos klausimus , padaryti fizinę egzaminą ir galbūt kai kurių medicininių tyrimų . Jūsų gydytojas gali nurodyti Jums specialistas , pavyzdžiui, gastroenterologas , proktologas ar storosios žarnos chirurgas.

Jūsų gydytojas gali atlikti vienas arba daugiau bandymų :

Analinis manometriją tikrina analinio sfinkterio sandarumą ir jos gebėjimą reaguoti į signalus , taip pat jautrumą ir funkcijos tiesiąją žarną. Magnetinio rezonanso tomografijos ( MRT) kartais naudojamas įvertinti sfinkterio .

išangės ir tiesiosios žarnos echoskopija įvertinama analinius sfinkteriai struktūrą.

Proctography taip pat žinomas kaip defecography , rodo, kiek išmatosežarnos gali turėti , kaip gerai ji turi ir kaip gerai gali nutekėti .

Proctosigmoidoscopy leidžia gydytojams ieškoti viduje tiesiosios žarnos colonuli ir požymių ligos ar kitų problemų, kurios gali sukelti išmatų nelaikymas , pavyzdžiui, uždegimas, navikai ar rando audinį .

analinis elektromiografinis testas nervus yra dažnai susijęs su traumų gimdymo metu .


Nešvarumų - Gydymas

veiksmingas gydymas yra prieinamas išmatų nelaikymas ir gali pagerinti arba atkurti žarnyno kontrolės. Gydymo būdas priklauso nuo priežasties ir sunkumo išmatų nelaikymas , kuris gali apimti mitybos pokyčius , vaistai, žarnų mokymus ar operacijos. Daugiau nei vienas gydymo gali būti reikalinga patikrinti sėkmės, nes susilaikymas yrasudėtinga įvykių grandinė .

mitybos pokyčiai

Maistas įtakos išmatose nuoseklumą ir kaip greitai praeina per virškinimo sistemą . Jei jūsų išmatos yra sunku kontroliuoti , nes jie yra vandeningas, jums gali rasti , kad valgyti maisto, kuriame gausu ląstelienos sėdynės lengviau kontroliuoti. Bet žmonės su gerai susiformavę išmatose gali rasti , kad didelis ląstelienos dietos veikia kaip vidurius ir prisidėti prie problemos. Maisto produktai ir gėrimai , kurie gali pabloginti problemą yra tie , kurių sudėtyje yra kavos, kofeino , pavyzdžiui, arbatos ar šokolado , kuris atpalaiduoja vidaus analinis sfinkterio raumenis.

Išlaikyti maisto dienoraštis . Sąrašas ką valgyti, kiek valgyti , ir kai jūs patiriate nelaikymas. Po kelių dienų , galite pradėti rodyti modelį įtraukiant tam tikrų maisto produktų ir išmatų nelaikymas. Kai jums nustatyti maisto produktų, kurie , atrodo, gali sukelti problemų , eliminatiile pamatyti, jei nelaikymas pagerėja. Maisto produktai ir gėrimai , kurie paprastai sukelia viduriavimą Reikėtų vengti šių maisto produktų ir gėrimų , tokių kaip:

gėrimus ir maisto produktus , kurių sudėtyje yra kofeino

rūkyta mėsa , kaip dešra , kumpis , kalakutiena

aštrus maistas

stipriųjų alkoholinių gėrimų

pieno produktų, pavyzdžiui, pieno , sūrio, arba ledais

vaisiai , pavyzdžiui, obuoliai, persikų, kriaušių

riebus maistas

saldikliai , pavyzdžiui, sorbitolio, ksilitolio , manitolio , fruktozės, kurios kiekis maiste gėrimų , saldainių ir cukraus be gumos , šokolado, vaisių sulčių

Valgykite maistą , kaip dažnai , bet ne kiekybė . Kai kuriems žmonėms , dideli patiekalai sukelti žarnyno susitraukimus , dėl viduriavimo . Jūs vis dar galite valgyti tą patį maisto kiekį per dieną , bet kelis kartus .

Valgyti ir gerti skirtingu laiku. Skystis padeda maisto per virškinimo sistemą. Taigi, jei norite , kad lėtai dalykų žemyn , gerti skysčius, kurių pusvalandį prieš ar po mesa , bet ne per .

Valgyti maisto produktams , kurių sudėtyje yra ląstelienos. Daugeliui žmonių, pluošto sėdynės yra minkštas ir lengviau valdyti. Fiber rasti vaisių, daržovių ir grūdų, pavyzdžiui, tuos, kurie išvardyti . Jums reikia valgyti 20-30 g ląstelienos per dieną , tačiau įtraukti į savo mitybą lėtai LSA , kad jūsų kūnas gali prisitaikyti prie . Per daug ląstelienos karto gali sukelti pilvo pūtimas , dujų arba viduriavimas .

Gerkite daugiau skysčių šokiruojantis. Vanduo yrageras pasirinkimas. Venkite gėrimų su kofeinu , alkoholiu , pieno, arba karbonatų jei pastebėsite , kad sukelti viduriavimą.

vaistas

Jei viduriavimas sukelia šlapimo nelaikymas vaistai gali padėti. Kartais gydytojai rekomenduoja , kad vidurių naudojimą. Argydytojas gali paskirti antidiarrheal vaistų, tokių kaip loperamido ar Diphenoxylate sulėtinti žarnų ir padėti kontroliuoti šią problemą.

chirurgija

Chirurgija remontas analinis sfinkterio gali būtivariantas žmonėms, kurie neatsakė į mitybos režimą , kurių išmatų nelaikymas sukelia į dubens , analinio kanalo , ar išangės sfinkterio traumos. Žmonės, kurie serga sunkia išmatų nelaikymas ir nereaguoja su kitais vaistais , gali pasinaudoti injekcijos stimuliuoti analinę angą . Kolostoma galima nurodyti žmonėms , sergantiems sunkiu išmatų nelaikymas , kurie padėjo kitas procedūras.