Pasunkėjęs rijimas - nuotraukos

Pasunkėjęs rijimas - sunku nuryti.

Pasunkėjęs rijimas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Tikros sąlygos gali trukdyti sunkumų Deglutition ( rijimas ) , taip pat patenka paprastai į vieną iš kelių pagrindinių kategorijų .

stemplės disfagija
Stemplės disfagija reiškia jausmas, kad maistas yra įstrigo arba užblokuotas kaklo ar krūtinės. Dažnos stemplės disfagija apima:

Achalazija . Tai atsitinka, kai apatinio stemplės sfinkterio ( ) raumenys neturi atsipalaiduoti tinkamai leisti maisto patekti į skrandį. Raumenys stemplės sienos dažnai yra silpni .. Tai gali sukelti maisto atpylimas , dar nesumaišytas su skrandžio turiniu , kartais sukelia jums atnešti maisto į kaklą.

Senėjimo . Su amžiumi , stemplė linkęs prarasti raumenų jėgą ir koordinavimą reikia stumti maistą į skrandį. Tačiau bet koks nuolatinis problemų ryjant turėtų būti vertinamas gydytojas nebūtinainormalus senėjimo .

difuzinis spazmas . Ši būklė sukelia daug rangovų silpnąsias aukšto slėgio koordinates stemplę, paprastai nurijus . Difuzinė spazmas yrareta liga , kuri paveikia ( priverstinio ) raumenų apatinės stemplės sienos. Susitraukimai dažnai pasitaiko su pertraukomis ir gali tapti sunkesnis per metus.

Stemplės navikai . Pasunkėjęs rijimas yra linkęs gauti palaipsniui blogiau, kai stemplės navikai yra.

Svetimkūniai . Kartais maisto kaip didelis mėsos gabalas ar kitu objektu gali blokuoti gerklę ar stemplę . Vyresnio amžiaus žmonės , turintys klausos ir žmonės , kuriems sunku tinkamai kramtyti maistą gali būti labiau linkę turėti gerklės ar stemplės obstrukcija . Vaikai gali praryti smulkius daiktus , pavyzdžiui, kaiščiai , monetas ar vienetų žaislų , kurie gali blokuoti .

stemplės žiedas . Tai plonas plotas mažėja apatinėje stemplės gali sukelti pertrūkiais sunku nuryti kietą maistą .

Gastroezofaginio refliukso liga . Audinių pažeidimas stemplės skrandžio rūgšties virinant į stemplę gali sukelti spazmas ar randus ir mažėja apatinės stemplės , todėl nuryti sunku.

Eozinofilinė ezofagitas . Ši sąlyga, sukelia ląstelių , vadinamų eozinofilų stemplę perteklius gali sukelti sunkumų ryjant . Tai gali būti susiję su maisto alergijos , bet dažnaipriežastis nerastas.

Radiacinės . Tai vėžio gydymas gali sukelti uždegimą ir likti randai stemplės , kuris gali sukelti sunkumų ryjant .

 

Požymiai ir simptomai

Požymiai ir simptomai gali apimti:

Skausmas, o ryjant ( odynophagia )

Negalės praryti

Jausmas maisto įstrigo gerklėje ar krūtinėje, arba už krūtinkaulio

užkimimas

Regurcitarea maistas

Dažnas rėmuo

Maisto ar rūgštis iš skrandžio skaudėti

Netikėtas svorio

Kosulys ar Kneblowanie rijimas

 

Kūdikiams ir pasunkėjęs rijimas simptomai gali būti :

Nepakankamai dėmesio per šerti

Įtampa krūtimi

Atsisakymas valgyti maisto produktams, skirtingų faktūrų

Maitinimas ilgą laiką ( 30 arba daugiau minučių )

Problemos su žindymo

Maisto ar skysčio nutekėjimas iš burnos

Kosulys ar užspringti metu šerti

Negalėjimas koordinuoti kvėpavimą su maistu

Svorio netekimas ar priauga svorio lėtai

 

diagnozė

Šie bandymai apima :

Bario X raxe . Atliekant šį bandymą , jūs gerti bario tirpalas , tai darogydytojas gali pamatyti stemplės formą ir gali įvertinti raumenų veiklą ..

Endoskopijos . Lankstus vamzdelis šviesos ( endoskopą ) būtų perduotas gerklę , kadgydytojas gali peržiūrėti jūsų stemplė . Gydytojas taip pat gali tai padarytitestas vadinamas šviesolaidžio endoskopinės vertinimą rijimas , kuri naudojamažas apšviesta vamzdelis ( lankstus Laryngoscope ) dedamas į nosį. Tai leidžiagydytojui pamatyti, kas atsitinka, kai jūs nuryti.

stemplės raumenų testas . Šiame bandymemažas mėgintuvėlis įdedamas į stemplę ir prijungtas prie slėgio grotuvas. Tai leidžia išmatuoti raumenų susitraukimai stemplę , o ryjant .


Pasunkėjęs rijimas - Gydymas

Pasunkėjęs rijimas gydymas dažnai yra pritaikyta atitinkamo tipo ar priežastis sutrikimo:

Gydymas gali apimti:

Pratimai - specialūs pratimai gali padėti koordinuoti rijimas ar nervus restimuliavimo sukelia rijimas refleksą.

Mokymosi būdai prarijus. Jūs taip pat paprastų būdų, kaip kūno ir galvos, kad padėtų jums nuryti sėkmingai pozicionuoti.

Gydymas stemplės disfagija pooate apima:

 

Stemplės išsiplėtimas - naudojant endoskopą uni su specialiu balionu pridedamas išsiplečia stemplę.

Chirurgija gali tekti išleisti stemplės operacijos.

Vaistai, pasunkėjęs rijimas, susijęs su refliukso liga, gali būti gydomi geriamųjų vaistų nustatytą sumažinti skrandžio rūgšties. Jums gali tekti atsižvelgti į šiuos vaistus ilgą laiką.