Pirminis sklerozinis cholangitas - nuotraukos

Pirminis sklerozinis cholangitas - yra lėtinė kepenų liga, kurią sukelia laipsniškai uždegimą ir randus tulžies latakų kepenyse. Uždegimas trukdo tulžies tekėjimą į žarnyną, kuris gali sukelti galiausiai cirozė, kepenų nepakankamumo ir kepenų vėžio.

Pirminis sklerozinis cholangitas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Primityvūs sklerozinis cholangitu priežastys nėra žinomos. Genai , imuninės sistemos sutrikimai, bakterijos ir virusai gali vaidinti svarbų vaidmenį ligos vystymosi .

Pirminis sklerozinis cholangitas susijusi su uždegimine žarnų liga . Apie trys iš keturių žmonių sergate uždegimine žarnų liga, vadinama opiniu kolitu . Tarp šių ligų ryšys nėra aiškiai apibrėžta .

Požymiai ir simptomai

Pagrindiniai simptomai primityvios sklerotiniu cholangitu niežulys , nuovargis ir pagelsta oda ar akių . Ir tulžies latakų infekcija gali sukelti šaltkrėtis ir karščiavimas. Liga progresuoja lėtai, todėl , kadžmogus gali sirgti šia liga metų dar nepasirodžius simptomams .

Pirminis sklerozinis cholangitas gali sukelti įvairių komplikacijų , įskaitant

trūkumai vitaminų A , D, E , K

tulžies takų infekcija

platus randai nuo kepenų cirozės -

kepenų

tulžies latakų vėžys

diagnozė

Per kraujo tyrimus, siekiant patikrinti kepenų fermentų koncentracija yrapirmas žingsnis diagnozuojant primityvų sklerotiniu cholangitu . Gydytojai patvirtina diagnozę cholangiography , kuri suteikia vaizdus tulžies latakų .

Cholangiography gali būti atliekama vienu iš šių būdų :

Endoskopinis retrogradinė cholangiopankreatografijos ( ERCP ) - naudoja endoskopą -ilgas , lankstus, apšviesta , kuris nusileidžia iš burnos , po skrandžio į dvylikapirštę žarną pasiekti virškinimo trakte , kur ypatingą Dažų gali būti švirkščiamas į tulžies latakus plotą. Rentgeno spinduliai yra priimtas, kaidažų yra švirkščiamas . Be to, su endoskopu ,gydytojas gali padėti imtis audinių mėginys arba gydyti užblokuotas vamzdžius.

perkutaninė transhepatic cholangiography . Ši procedūra apima įterpiant adatą per odą ir pateikimo ploną vamzdelį į kepenyse vamzdyno . Dažų yra švirkščiamas per vamzdelį ir imamasi rentgeno spinduliai .

Magnetinio rezonanso cholangiopankreatografijos ( MRCP ) - naudoja magnetinio rezonanso gauti nuotraukas iš tulžies latakų .

Kiti tyrimai gali būti ultragarsinis tyrimas ir kepenų biopsija . Ultragarso ar biopsija apima pašalinti mažą gabalėlį audinio tyrimui mikroskopu .

Pirminis sklerozinis cholangitas - Gydymas

Nors mokslininkai ištyrė daug gydymo, jis nebuvo įrodyta, kad išgydyti arba pristabdyti primityvios sklerozinį cholangitu pažangą. Gydymo tikslas yra palengvinti simptomus ir valdyti komplikacijų. Gydymas gali apimti įvairius vaistus, kaip sumažinti niežulį, antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti, vitamino papildų.

Kepenų transplantacija gali būti variantas, jei kepenys pradeda smukti.