Portalas hipertenzija - nuotraukos

Portalas hipertenzija - yra neįprastai aukštas kraujospūdis šakose venos, į stambią veną atneša kraują iš žarnyno į kepenis.

Portalas hipertenzija - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Kepenų cirozė yralabiausiai paplitęs Vakarų šalyse .

Poveikis portalo hipertenzija gali sukelti ilgesnį pilvo , pilvo diskomfortas , sumišimas, ir vidinio kraujavimo .

Vaistai gali sumažinti kraujospūdį vartų venos , bet jei yra vidinis kraujavimas , skubus gydymas yra būtinas .

 

Vartų venos gauna kraują iš žarnyno ir aplink blužnies, kasos ir tulžies pūslė. Įvedękepenų venų skirsto į dešinę ir kairę, filialų ir tada į mažus kanalus , kurie praeina per kepenis . Kai kraujas palieka kepenis , jis grįžta atgal į bendrą apyvartą ( sisteminis, ar kūno ) per kepenų veną.

Du veiksniai gali padidinti kraujo spaudimą kraujagyslėse versija :

Padidinti kraujo teka laivų kiekį

Atsparumas kraujotaka per kepenis

 

Vakarų šalyse ,dažniausia versija hipertenzija yra padidėjęs atsparumas kraujotaka sukelia didelius randus kepenų cirozė , kuri yra dažniausiai dėl lėtinės besaikio alkoholio vartojimo .

Portalas hipertenzija sukelia naujų venų plėtrai (vadinamas užtikrinimo laivai ), kuris tiesiogiai jungia versija kraujagysles į bendrąją cirkuliaciją , aplenkiant kepenis. Dėl šios ( aplinkkelio ) , medžiagų (pvz., toksinų ), kurie paprastai pašalinami iš kraujo kepenyse patenka į bendrąją cirkuliaciją . Užstatu laivai sukurti tam tikrose vietose . Svarbiausia yra prie apatinės stemplės ir viršutinės pilvo. Čia yra išpūstas ir užpildyti laivus ir stemplės varikozę devinde Tvist ( stemplės varikozę ) ir skrandžio ( skrandžio venų varikozės ) . Šie laivai yra trapi , patinsta ir linkęs į kraujavimą , kartais mirtinų rezultatus. Kiti laivai gali kurti ant pilvo ir tiesiąją žarną.

Portalas hipertenzija dažnai veda prie padidėjusios blužnies nesspaudimas trukdo kraujo tekėjimą į blužnies portale, kraujagysles. Portalas slėgis kraujagyslėse gali sukelti baltymų kiekis ( ascitas ) , skysčių ant kepenų ir žarnyno paviršiuje , o po to patenka į pilvo ertmę. Ši būklė vadinama ascitas .

Požymiai ir simptomai

Pati Portalas hipertenzija nesukelia simptomų , tačiau kai jos pasekmių suteikti simptomus. Jeididelis kiekis ascitic skystis kaupiasi ,pilvas išsipučia asmuo kartais matomas ir kartais pakanka, kad daug ir įtempta pilvo. Ši plėtra yra neskausmingas . Blužnies gali sukelti miglotą jausmą diskomfortas viršutinėje kairiojoje pilvo. Stemplės ir skrandžio venų varikozės kraujuoja kartais gali milžiniška.

Kai medžiagų, kurios paprastai yra pašalinami iš kepenų patenka į bendrąją cirkuliaciją ir pasiekti smegenis , jie gali sukelti mieguistumą ar sumišimą ( kepenų encefalopatija ). Užstatu laivai gali būti matomas per pilvą ar aplink tiesiąją žarną odą. Kadangi dauguma žmonių su portalo hipertenzija taip pat buvo sunkus kepenų funkcijos sutrikimas gali pasireikšti kepenų nepakankamumas , pavyzdžiui, polinkis kraujuoti .

diagnozė

Gydytojai paprastai gali atpažinti , portalas hipertenzija remiantis simptomais ir išvadas per fizinę apžiūrą . Gydytojai paprastai gali jaustis blužnies per pilvo sieną. Ultragarsu galima išnagrinėti kraujotaką venos ir netoliese kraujagysles aptikti skystis pilve . Ultragarso arba kompiuterinės tomografijos ( KT) gali būti naudojama paieškos ir išnagrinėti užstato laivus. Retai ,kateterio įterpiamas per kaklo ir kraujagyslių , kepenų arba blužnies pjūvį tiesiogiai išmatuoti versija kraujagyslėse ( manometriją ) spaudimą.


Portalas hipertenzija - Gydymas

Siekiant sumažinti kraujavimo iš stemplės venų varikozė riziką, gydytojas gali bandyti sumažinti į vartų venos spaudimo. Vienas iš būdų yra pagrįsti narkotikų, tokių kaip propanololiu ar nandolol.

Kraujavimas iš stemplės venų varikozė yra skubi medicininė pagalba. narkotikų, tokių kaip vazopresino ar Octreotide galima švirkšti į veną susiaurinti venų kraujavimas ir kraujo perpylimas yra skirti pakeisti kraujo prarasta.Endoskopinis tyrimas paprastai atliekamas patvirtinti, kad kraujavimas yra išsiplėtusių venų.Vena tada gali būti blokuojami su guminius raiščius ar injekcijų konkrečios cheminės medžiagos per endoskopą.

Jei kraujavimas tęsiasi arba pasikartoja kelis kartus, chirurginė procedūra gali būti padaryta siekiant sukurti aplinkkelį (vadinamą šuntas) tarp vartų venos sistemos ir bendrojo venų sistemą. Tai aplinkkelis sumažina vartų venos spaudimas, nes slėgis yra daug mažesnis bendro venų sistemą.