Savanoriška plyšimas stemplę - nuotraukos

Savanoriška plyšimas stemplę - nuotraukos

source:
scielo.br

Savanoriška plyšimas stemplę - nuotraukos

source:
medscape.com

Savanoriška plyšimas stemplę - yra staigus kraujo intraesophageala kartu su neigiamu ląstos spaudimas sukelia įtampa ar vėmimas rezultatas.

Savanoriška plyšimas stemplę - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Savanoriška plyšimas stemplės sukelia 10% atvejų stemplės perforacija pasitaiko dėl vėmimo . 56 % stemplės perforacija dėl medicinos prietaisų , tokių kaip endoskopinės operacijos ar paraesofagogastrică .

Kitos priežastys yra spontaniškas perforavimas suvartojamų caustics Pill ezofagitas , Bareto opos, infekcinių opų sergantiesiems AIDS.

Požymiai ir simptomai

Simptomai stemplės plyšimu yrasunkus žiaukčiojimas ir vėmimas , po retrosternal krūtinės skausmas kankintojų ir viršutinės pilvo dalies skausmas. Odynophagia , padažnėjęs kvėpavimas , dusulys , cianozė , karščiavimas, ir šoko sparčiai vystysis po .

Skausmas gali plisti į kairę peties kartais sukelia gydytojai supainioti yra stemplės perforacija su miokardo infarkto.

diagnozė

Laboratoriniai tyrimai :

- Apie 50 % pacientų, sergančių Boerhaave sindromas ( spontaniškas trūkimo stemplės ) hematokrito reikšmė yra arti 50 % dėl nuostolių skysčio pleuros erdvėje ir audinių .
- Albumino koncentracija kraujo serume gali būti normalus, bet mažas.
- Skirti daugiau tikslią diagnozę gali išnagrinėti pleuros skystį.
- Iš suragėjusių ląstelių seilių yra didelis

Vaizdo studijos:

- Krūtinės ląstos rentgenograma
- Esofagograma
- Kompiuterinės tomografijos
- Endoskopijos


Savanoriška plyšimas stemplę - Gydymas

Yra labai nedaug atvejų, kai pacientai išgyventi be operacijos. Boerhaave sindromas negydomas mirtingumas yra beveik 100%. Gydymas apima antibiotikų vartojimą būtina nedelsiant užkirsti kelią mediastinitas ir sepsis, chirurginės remonto stemplės plyšimu ir skysčių nuostolių atsitikti, jei jis turėtų būti pakeistas į veną linijos žodžiu dehidratacija yra neįmanoma. Net operacijos pradžioje (per 24 valandas), mirties rizika yra 25%.