Stemplės venų varikozė - nuotraukos

Stemplės venų varikozė - nuotraukos

source:
gihealth.com

Stemplės venų varikozė - nenormalus venų pratęstas iki stemplės apačioje. Stemplės venų varikozė dažniausiai pasireiškia žmonėms, sergantiems sunkia kepenų liga.

Stemplės venų varikozė - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Stemplės venų varikozė atsiranda, kai kraujo pritekėjimas į kepenis yra încetinit.Adesea normalus kraujo tekėjimas sulėtėja randus sukeliamos kepenų liga . Tada atsiimti kraujas kraujagyslėmis netoliese , kad yra mažesni, pavyzdžiui, stemplės , todėl burės išsipūsti . Kartais stemplės venų varikozė gali pratrūkti , sukelti gyvybei pavojingą kraujavimą.

stemplės venų varikozė dažnaicirozė komplikacija - negrįžtama randai kepenyse . Kitos ligos ir sąlygos taip pat gali sukelti stemplės venų varikozė . Tai apima:

Kepenų nepakankamumas ( cirozė ) . Ligų skaičius gali sukelti kepenų cirozė , tokių kaip hepatitas, alkoholinė kepenų liga, tulžies latakų sutrikimas vadinamas tulžies cirozė .

Kraujo krešuliai ( trombozė ) . Kraujo krešulys venos ar veną , kuri tiekia blužnies venos vadinamavartų venos gali sukelti stemplės venų varikozė .

Parazitinės infekcijos .

Sindromas, kuris sukelia kraujo priimti jį atgal į kepenis . Budd - Chiari sindromas yrareta liga , kuri sukelia kraujo krešulių ir gali blokuoti venas , kuriomis kraujas patenka iš kepenų .

 

Požymiai ir simptomai

stemplės venų varikozė , paprastai negamina požymius ir simptomus , nebent jie kraujuoja ir tada jie yra:

Vėmimas krauju

Bloody išmatos

Šokiruoti , tais atvejais, kai sunki

 

diagnozė

Testai naudojami diagnozuoti stemplės venų varikozė yra:

Endoskopija stemplė .

Vaizdo bandymai. Kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso gali būti naudojama diagnozuoti stemplės venų varikozė . Šie tyrimai taip pat būtų galima patikrinti į vartų venos apyvartą kepenyse.


Stemplės venų varikozė - Gydymas

Gydymas , siekiant sumažinti kraujo spaudimą vartų venos gali sumažinti kraujavimo iš stemplės venų varikozė riziką. Gydymas gali apimti:

Vaistai sulėtinti kraujotaką vartų venos . Tbeta adrenoblokatorius , gali padėti sumažinti kraujospūdį vartų venos , todėl sumažėja kraujavimo riziką . Šie vaistai yra Propranolol ( inderal , Innopran ) ir nandolol .

Gydymas naudojamas su endoskopu pamatyti viduje stemplės ir suleisti vaistus.

 

Gyvybei pavojinga varikozinių kraujavimas ir neatidėliotinas gydymas yra būtinas. Gydymo naudojami sustabdyti kraujavimą apima:

Naudokite elastines juostas susieti riešų .

Injekcijų tirpalo į veną kraujavimą . Endoskopijos metu yra venų varikozė yra švirkščiamas su tirpalu , kad traukiasi juos . Komplikacijos gali būti perforacija stemplės ir randus stemplės , kuri gali sukelti rijimo sunkumas ( disfagija ) .

Vaistai sulėtinti kraujotaką vartų venos . Narkotikai gali sulėtinti kraujotaką vidaus organų , sumažindamas venos spaudimą. Narkotikų vadinamas oktreotidas ( Sandostatin ) yra dažnai vartojamas kartu su endoskopinio gydymo gydyti kraujavimo stemplės venų varikozė .

Nukreipti kraujotaką nuo venos . Transjugular intrahepatinė portosystemic šuntas yramažas mėgintuvėlis , kuris patalpinamas tarp vartų venos ir kepenų veną , kuri perneša kraujas iš kepenų atgal į širdį .

Persodinti kepenis . Kepenų transplantacija yragalimybė žmonėms, sergantiems sunkiomis kepenų ligomis .

 

prevencija

Jei buvo diagnozuotas kepenų , tada :

Negalima gerti alkoholio. Žmonės, sergantys kepenų liga, dažnai patariama nustoti gerti alkoholio , nes alkoholis yra apdorojami kepenyse.

Sveika mityba . Pasirinkite dieta remiasi vaisių ir daržovių. Pasirinkite neskaldytų grūdų ir mažai baltymų šaltinių . Sumažinti riebaus maisto ir kepto maisto .

Išlaikyti sveiką svorį . Per didelis kūno riebalų, gali paveikti kepenis .

Sumažinti hepatito rizika. Dalijantis adatomis ir nesaugių lytinių santykių gali padidinti hepatito B rizika ir C. Hepatito B vakcina Jums