Tiesiosios žarnos iškritimas - nuotraukos

Tiesiosios žarnos iškritimas - yra sudarytas iš trijų sluoksnių :

tiesiosios žarnos sienelės

raumenų sluoksnis

riebalinio audinio aplink tiesiąją žarną

tiesiosios žarnos iškritimas , kaiiš tiesiosios žarnos arba tiesiosios žarnos sienos pamušalas visiškai pro išangę. Tai paprastai atsitinka, kai jūs turite vietą , tačiau gali atsitikti taip , kai kosulys ar čiaudulys , ar net kai daro kasdienę veiklą , pavyzdžiui, vaikščiojimas arba stovint .

Yra trys pagrindinės rūšys tiesiosios žarnos prolapsas :

Dalinai arba gleivinės iškritimas - tiesiosios žarnos gleivinė stovi ne Anus daugeliu atvejų , kai yraiš tuštinimosi aktas . Kartais jis gali būti painiojamas su vidaus hemorojus.

Visiškas iškritimas arba prolapsing tiesiosios žarnos - yraišsikišusių iš visos tiesiosios žarnos sienos per išangę forma . Iš pradžių tai gali sukelti Tuštinimasis . Laikas tiesiosios žarnos audinių liks visam laikui už jos ribų.

Vidaus prolapsas - intusussceptia - yra iš iš vidaus projektuojant tiesiosios žarnos dalį į dvitaškis ( teleskopo ) forma.


Tiesiosios žarnos iškritimas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Tiksli priežastis tiesiosios žarnos prolapsas nėra žinoma. Atsižvelgti į konkrečias sąlygas , kad įdėti papildomą spaudimą pilvo (pilvą) , pavyzdžiui:

vidurių užkietėjimas

viduriavimas

padidėjusi prostata

sutrikimas, kuris sukelia nuolatinis kosulys , tokių kaip cistinė fibrozė, lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL ), ar kokliušo

 

Jis taip pat susijęs su nervų sistemos sąlygas, tokias kaip :

išsėtinė sklerozė

juosmens disko

Nugaros ar dubens ligos .

stuburo navikai

 

Vyresnio amžiaus moterų , tiesiosios žarnos iškritimas gali būti dėl bendro silpnumo dubens raumenis (raumenų , kurios sudaro diržas paramą tarp gaktikaulio ir stuburo pagrindo grupė) .

Požymiai ir simptomai

Akivaizdžiausias simptomas yravienkartinės arba tiesiosios žarnos prolapsas mėsingos masė, kuri ateina iš išangės . Iš pradžių , tai atsitinka tik tada, kai tuštinimasis įvyksta po laiko gali atsitikti, kai kosulys ar stovėti . Be vidaus tiesiosios žarnos prolapsas , nebus audinio, kuris ateina per išangę ne masė, bet jūs galite jaustis kaip kažkas yra dar ištrauka atgal po ištuštinti žarnyną .

Tiesiosios žarnos iškritimas gali būti sunku kontroliuoti Tuštinimasis ir gali baigtis purvinas apatinius.

Kiti simptomai yra :
-Iš neišvengiamą tuštinimosi jausmas
- Sėdimieji nedidelį kiekį
- Jausmas nevisiško išsituštinimo pokėdė
- Nešvarumo .
- Skausmas , kraujavimas ir analinis niežulys .

diagnozė

Šeimos gydytojas gali diagnozuoti tiesiosios žarnos iškritimas . Remiantis simptomų ir tiesiosios žarnos tyrimas .

Gali būti atliekami papildomi bandymai , kaip antai:

sigmoidoscopy

Bario klizma rentgeno

išangės ir tiesiosios žarnos manometriją

anoscope


Tiesiosios žarnos iškritimas - Gydymas

Vaikams, tiesiosios žarnos iškritimas, paprastai praeina savaime. Gydytojas jus išmokys, kaip nustumti vaikas tiesiosios žarnos išeinamąją angą. Ir suteikti dietos, kad yra daug vaisių ir daržovių, ir maisto produktų, kurių sudėtyje yra ląstelienos ir gerti pakankamai vandens.

Gydymas ir tiesiosios žarnos prolapsas suaugusiems grindžiamas mitybos pokyčius, kovojant su vidurių užkietėjimas ir operacijos.Gydymo būdas priklauso nuo sveikatos būklės ir tiesiosios žarnos prolapsas sunkumą.

chirurgija

Vienintelis būdas veiksmingai gydyti tiesiosios žarnos iškritimas yra chirurgija.Operacija atliekama taikant bendrąją nejautrą.

pamokoma

Dieta gausu vaisių, daržovių ir ląstelienos.

vengti vidurių užkietėjimas