Trumpas žarnos sindromas - nuotraukos

Trumpas žarnos sindromas - yra problemų, susijusių su prasta absorbcijos maistinių medžiagų, kurios paprastai atsiranda žmonėms, kurie buvo pašalinti daugiau nei pusę plonosiose žarnose grupė. Plonosiose žarnose, kur virškinimas užtrunka maisto produktų ir maisto medžiagų absorbciją. Žmonės su trumpos žarnos sindromas negali absorbuoti pakankamai vandens, vitaminų ir kitų maistinių medžiagų iš maisto palaikyti gyvybę.

Trumpas žarnos sindromas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Pagrindinė priežastis, dėl trumpos žarnos sindromas yra chirurginis pašalinimas pusę arba daugiau iš plonosios žarnos gydyti tam tikrų žarnyno ligų, traumų ar defektus gimimo metu .

Naujagimiams , trumpos žarnos sindromas sukelia :

nekrotizuojančio enterokolitu ,būklė , kuri pasireiškia neišnešiotiems kūdikiams ir veda į žarnyno audinius mirties

žarnyno defektų, tokių kaip Vidurinė žarna Volvulus , omphalocele ir virškinimo trakto , jejunoileal atrezija , vidaus išvarža ir įgimtas trumpo žarnyno

Mekonijus žarnų nepraeinamumas ,sąlyga , susijusi su cistine fibroze

 

Vaikams ir suaugusiems , trumpos žarnos sindromas , gali pasireikšti operacija atliekama siekiant gydytitaip:

Žarnų nepraeinamumas ,būklė, kaižarnyno dalis yra užlenkta į skirtingas dalis žarnyno

Krono liga ,uždegiminė žarnų liga

praradimas žarnyno žalos kraujotaka dėl užblokuoto kraujagyslę

žarnos traumos traumos

žarnos vėžio ir padaryta žala vėžio gydymo

 

Trumpas žarnos sindromas taip pat gali būti sukeltas dėl ligos ar traumos, dėl kurios neleidžia normaliai žarnyno veikimą , nepaisant to, kad ji yra pilna.

Požymiai ir simptomai

Viduriavimas yrapagrindinis simptomas trumpos žarnos sindromas. Viduriavimas gali sukelti dehidrataciją , prastos mitybos ir svorio kritimas . Šios problemos gali būti sunki ir ji gali sukelti mirtį be tinkamo gydymo.

Kiti simptomai gali būti

mėšlungis

pūtimas

deginti

silpnumas ir nuovargis

 

gali atsirasti specifinių maistingųjų medžiagų trūkumas, priklausomai nuo to, dalis plonosios žarnos buvo pašalintas arba netinkamai veikia . dalys maistinių medžiagų rezorbcija plonosiose žarnose yra

Dvylikapirštės žarnos ,pirmajame skyriuje plonosiose žarnose , kur jis yra absorbuojamas geležies

tuščioji žarna ,vidurinė dalis plonosios žarnos , kurioje angliavandeniai, baltymai, riebalai ir vitaminai įsisavinami

klubinė žarna ,paskutiniame skyriuje plonosiose žarnose , kur tulžies rūgštys ir vitaminas B12 yra absorbuojamas .

 

diagnozė

Laboratoriniai tyrimai :
- Kraujo skaičius aptikti anemija
- Serumas geležies trūkumas .
- Vitaminas B12 trūkumas
- Albuminemija serumas
- Albuminas yraiš kepenų baltymų sintezės rodiklis
- Bilirubinas pamatyti kepenų funkcija
- Kreatinino
- Kalcio , fosforo, magnio jie turi mažai reikšmės ilgalaikis viduriavimas

Paveikslėlio analizė

- Krūtinės Radiologijos .
- Pilvo Radiologijos .
- Bario virškinimo tranzitą .
- Kompiuterinė tomografija ir MRT .
- Pilvo ultragarso .
- Kaulų densitometrija .
- Histologinis tyrimas .
- Diferencinė diagnostika .


Trumpas žarnos sindromas - Gydymas

Pagrindinis gydymo trumpos žarnos sindromas yra maisto parama terapija . Galite naudoti žodžiu rehidracijos sprendimai, maitinamas parenteriniu būdu , Ligoniai ir vaistus. Žodžiu rehidracijos sprendimai susideda iš skysto cukraus ir druskos . Suteikia maitinamas parenteriniu skysčio , elektrolitų skysčių ir maistinių medžiagų į veną kraują per vamzdelį dedamas į veną. Ligoniai suteikia skystą maistą iš skrandžio ar plonųjų žarnų per maitinimo vamzdelį .

Specifinis gydymas trumpos žarnos sindromas priklauso nuo ligos sunkumo :

gydymas trumpos žarnos sindromas , kuris tarnauja šiek tiek mažiau ir dažniau maistą plius administravimą skysčių ir maisto papildai , naudojant vaistus gydyti viduriavimą.

gydymas trumpos žarnos sindromas yra panašus į vidutinio šviesos būklės į veną infuzuoti skysčių iki elektrolitų ir papildymais , kiek reikia to .

gydymas trumpos žarnos sindromas, sunkus ir susijęs su parenteraliniu mitybos naudojimas burnos rehidracijos sprendimai. Pacientai gali gauti Ligoniai arba tęsti įprastą racioną , net jei maistinių medžiagų nėra absorbuojamas. Tiek enteriniu mitybos ir žarnyno poilsio geriau ir leisti pacientams nutraukti maitinamas parenteriniu stimulaza normalios mitybos darbą. Kai su sunkia trumpos žarnos sindromas reikalaujama maitinamas parenteriniu būdu neribotai žmonės .

Ilgalaikis gydymas ir atstatymas iš dalies priklauso nuo to, ką skyriai plonosios žarnos buvo pašalintas , ir kaip geraiplonosiose žarnose poilsio prisitaiko laikui bėgant.

Žarnų persodinimas gali būtigalimybė kai kuriems pacientams , kuriems kiti gydymo rezultatai buvo neigiami , ir kad komplikacijos ilgalaikio parenteriniu mitybą. Šios komplikacijos yra kraujo infekcijos, kraujo krešulių ir kepenų nepakankamumas, kuris gali atsirasti dėl kepenų transplantacijos poreikis.