Tulžies pūslės akmenligė - nuotraukos

Tulžies pūslės akmenligė - zatwardziale indėliai virškinimo skysčio, kad sukurti tulžies pūslė.Tulžies pūslės yra mažas maišelis, kriaušės formos į viršutiniame dešiniajame pilvo kepenyse. Tulžies akmenys yra skysti, kai tulžies pūslės yra, bet po to, kai tuo pat metu stiprinant formavimo mažų ar didelių gabalų kietos medžiagos.Skystis vadinamas tulžies padeda organizmui virškinti riebalus. Tulžies gaminamas kepenyse, tada saugomi tulžies pūslės, kol kūno poreikius. Sutartys ir tulžies pūslė tulžies stumti per vamzdelį, vadinamą bendrojo tulžies latako, kuris perneša jį į plonąją žarną, kur AIDS virškinimą.

Tulžies pūslės akmenligė - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Manoma, kad tulžies akmenys susidaro, kai tulžis yra per daug cholesterolio , bilirubino, tulžies druskas arba nepakankama , arba , kaitulžies pūslės nėra tuščias , visiškai arba pakankamai dažnai . Priežasties, kad šis disbalansas atsiranda , nėra žinoma.

Nr tulžies pūslės priežastis pigmentacija nėra visiškai aiškus . Akmenys turi tendenciją vystytis žmonių, kurie kepenų cirozė , dėl tulžies takų infekcija ar paveldimų sutrikimų , tokių kaip anemija kraujo,kepenų gamina per daug bilirubino .

Kiti veiksniai , prisidedantys prie tulžies akmenų susidarymo apima:

Lytis . Moterys kenčia dvigubai tiek, kiek vyrai . Perteklius estrogenų nuo nėštumo , hormonų pakeičiamosios terapijos ir kontraceptines tabletes , atrodo, padidinti cholesterolio kiekį tulžyje ir sumažinti tulžies pūslės veiklą , kuri gali sukelti tulžies akmenų formavimąsi .

Šeimos istorija . dažnai yragenetinis ryšys .

Svoris . Didelio masto klinikinis tyrimas parodė, kad antsvorio net Nedidelissusirgti tulžies rizikos . Labiausiai tikėtina priežastis yra tai, kadtulžies druskų tulžies suma sumažinama , todėl daugiau cholesterolio. Padidėjęs cholesterolio kiekis sumažina tulžies pūslės ištuštinimą . Nutukimas yrarizikos veiksnys , tulžies pūslės akmenlige , ypač moterims.

Dieta . Dietos daug riebalų ir cholesterolio, ir mažai ląstelienos didinti tulžies akmenų dėl padidėjusio cholesterolio tulžies pūslės išsituštinimo riziką.

Greitas svorio netekimas . Kūno metabolizes riebalų per ilgo pasninkavimo ir per greitas svorio netekimas , pavyzdžiui, dietos,kepenys išskiria papildomą cholesterolio į tulžį , kuri gali sukelti tulžies akmenys . Be to, tulžies pūslės nėra tuščias tinkamai.

 

Amžius . Žmonės vyresni nei 60 metų yra labiau tikėtina, kad tulžies akmenys , lyginant su jaunesniais žmonėmis.

Cholesterolio kiekį mažinančių vaistų . Vaistai, mažinantys cholesterolio kiekį kraujyje tikrųjų padidinti cholesterolio kiekį išskiriami su tulžimi . Tai gali padidinti tulžies akmenų riziką.

Cukrinis diabetas . Žmonės , sergantys cukriniu diabetu paprastai turi didelės riebalų rūgščių trigliceridų pavadintas . Šios riebalų rūgštys gali didinti tulžies akmenų riziką.

 

Požymiai ir simptomai

Kai tulžies akmenys iš tulžies latakų nepasiekiamoje gali sukurti kliūtis ši pirmaujanti padidinti spaudimą tulžies pūslės ir tada gali atsirasti daugiau simptomų . Paprastai šie simptomai dažnai yrariebalų valgio rezultatas , bet jie taip pat gali atsirasti naktį. Tipiškas krizė gali sukelti:

pastovus skausmas viršutiniame dešiniajame pilvo , kurie auga greitai ir trunka 30 minučių iki kelių valandų

skausmas tarp menčių atgal

Skausmas pagal dešiniojo peties

 

Žmonės, turintys bet kurią iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją :

skausmas ilgiau nei 5 valandas

pykinimas ir vėmimas

karščiavimas, net mažo laipsnio arba šaltkrėtis

Gelsva oda ar akys

molio spalvos išmatos .

Daugelis žmonių su tulžies akmenys nesukelia jokių simptomų.

diagnozė

Dažnai , tulžies akmenys atrado per kitus bandymus ir medicininiais patikrinimais . Kai tulžies pūslės įtariama, kadsimptomų priežastis ,gydytojas gali atlikti ultragarsu . Taip pat gali būti atliekami kiti tyrimai .

Kompiuterinės tomografijos (CT) . Tyrimas gali rodyti tulžies akmenys ar komplikacijų , pavyzdžiui, infekcijų ir plyšimo tulžies pūslės ar tulžies latakų .

Kraujo tyrimai . Kraujo tyrimai gali būti atliekami ieškoti infekcijos požymių, obstrukcija , pankreatitas, ar gelta.

Kadangi tulžies akmuo simptomai gali būti panašūs į širdies priepuolio , apendicitas , opos , dirgliosios žarnos sindromas, hiatal išvarža , pankreatitas, hepatitas ir tikslią diagnozę svarbu .


Tulžies pūslės akmenligė - Gydymas

Jei turite tulžies pūslės akmenlige be simptomų nereikia gydymo. Jei turite dažnai traukuliai , jūsų gydytojas gali rekomenduoti chirurginis pašalinimas pūslelių , vadinamų cholecistektomiją . Chirurginis pašalinimas pūslės yra vienas iš labiausiai paplitusių operacijų atliekama .

Beveik visi cholecistektomijas atliekami laparoscopically . Atkūrimo po laparoskopinės operacijos paprastai apima tik vieną naktį ligoninėje , ir normalus veikla gali būti atnaujintas po kelių dienų namuose. Nes pilvo raumenys nesupjaustytos atliekant laparoskopinę operaciją, pacientai turi mažiau skausmo ir mažiau komplikacijų , nei nuo klasikinės operacijos.

nonsurgical gydymas

nonsurgical metodai naudojami tik ypatingais atvejais , pavyzdžiui, kaipacientas turi rimtų sveikatos būklę. Akmenys dažniausiai pasikartoja per 5 metų pacientams, gydytiems ne chirurginiu būdu .

Oralinis nutraukimas terapija . Vaistai , pagaminti iš tulžies rūgšties , skirta tirpinti tulžies akmenys . Ursodiol ( Actigall ) ir chenodiol ( Chenix ) yra geriausi vaistai tirpsta mažų akmenų. Mėnesių ar metų gydymo gali būti reikalinga , kad ištirptų visas akmenų. Abu vaistai gali sukelti nestiprų viduriavimas ir gali laikinai padidinti cholesterolio kiekį kraujyje ir kepenų fermentų transaminazių .

 

Terapija nutraukimas . Ši eksperimentinė procedūra apima švirkščiamųjų narkotikų tiesiai į tulžies pūslės ištirptų cholesterolio akmenų. Injected vaistas gali paleisti keletą akmenų nuo 1 iki 3 dienų, bet sukelia dirginimą ir keletą komplikacijų. Procedūra yra išbandytas simptominiams su smulkių akmenų .

prevencija

 

Negalima praleisti maitinimą . Pralaidos maistas arba nevalgius gali padidinti tulžies akmenų riziką.

Naudotis kasdien. Prastova gali didinti tulžies akmenų riziką.

Losing svoris lėtai. Jei norite numesti svorio , darykite tai lėtai. Greitas svorio netekimas gali padidinti tulžies akmenys rizika. Tikslas yra numesti 1/2 arba 1 kg per savaitę.

Išlaikyti sveiką svorį . Nutukimas ir antsvoris didina tulžies akmenų riziką. Sumažinti kalorijų valgyti ir padidinti fizinį aktyvumą . Kai jūs turite sveiką svorį , išlaikyti jį , ir toliau sveiką mitybą ir sportuojate kasdien.