Ūminės infekcinės viduriavima - nuotraukos

Ūminės infekcinės viduriavima - yra iš trijų ar daugiau laisvi viduriai ir vandeningas per dieną sąlyga. Pacientams, sergantiems lengvu ūmaus viduriavimo, laboratoriniai vertinimas nėra būtinas, nes liga paprastai nueina pats.

AŪminės infekcinės viduriavima - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Ūminės infekcinės viduriavimas paprastai susijęs su bakterinės , virusinės ar parazitinės . Lėtinis viduriavimas paprastai susijęs su funkcinių sutrikimų, tokių kaip dirgliosios žarnos sindromo arba uždegiminės žarnų ligos .

Kai kurie iš labiausiai paplitusių priežasčių, viduriavimas apima:

Bakterinės infekcijos . Keletas rūšių suvartojama per užterštą maistą arba vandenį bakterijos gali sukelti viduriavimą , bendri kaltininkai apimti Campylobacter, Salmonella , Shigella , ir Escherichia coli ( E. coli ).

 

Virusinės infekcijos . Daugelis virusų sukelti viduriavimą , įskaitant rotaviruso , Norwalk virusas, citomegalo viruso , herpes simplex virusas , ir virusinio hepatito.

Maisto netoleravimo . Kai kurie žmonės negali virškinti maisto komponentų, tokių kaip dirbtinių saldiklių ir laktozę,cukrų piene .

Parazitai . Parazitai gali patekti į organizmą per maistą ar vandenį, o gyventi į virškinimo sistemą. Parazitai , kurie sukelia viduriavimą apima Giardia lamblia , Entamoeba histolytica ir kriptosporos .

Reakcija į vaistus. Antibiotikai , kraujo spaudimo vaistai , vėžio narkotikų, ir antacidinių preparatų , kurių sudėtyje yra magnio visa tai gali sukelti viduriavimą.

 

Žarnyno ligos - uždegiminė žarnų liga , kolitas , Krono liga ir celiakija dažnai sukelia viduriavimą .

Funkciniai žarnyno sutrikimai. Viduriavimas gali būtiiš dirgliosios žarnos sindromo simptomas.

Kai kurie žmonės viduriavimas po skrandžio operacijos ar pašalinus tulžies pūslės . Priežastis gali būtitai, kaip maistas pereina per virškinimo sistemą po skrandžio operacijos ar tulžyje padidėjimo po tulžies pūslės operacijos dvitaškis kaita .

Žmonės , kurie lankosi užsienio šalyse gresia viduriavimas kelionės, kurią sukelia valgant ar gerti užterštą bakterijų , virusų, parazitų ar vandenį. Kelionės Viduriavimas gali būtiproblema žmonėms , lankantiems besivystančioms šalims.

Daugeliu atvejų ,viduriavimo priežastis negali būti nustatyta. Tol, kol viduriavimas praeina savo didelę ieškant jo priežastis paprastai nėra būtinas.

Požymiai ir simptomai

išmatos , kurių sudėtyje yra kraujo ar pūlių

juodos išmatos

virš 38 laipsnių temperatūra

požymiai dehidracija

Viduriavimas gali sukelti dehidrataciją , o tai reiškia,kūnas prarado per daug skysčių ir per daug elektrolitų ir negali tinkamai funkcionuoti. Dehidratacija yra ypač pavojingas vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms ir turi būti gydoma nedelsiant , kad būtų išvengta rimtų sveikatos problemų .

Ženklai dehidratacija yra

troškulys

šlapintis rečiau

sausa oda

nuovargis

tamsus šlapimas

Ženklai dehidratacija vaikams yra

sausa burna ir liežuvis

ne ašaros , kai verkia

Sauskelnės , kurios nėra šlapias 3 valandas ar daugiau

akių ar skruostų, paskendęs pilvo

aukšta temperatūra

apatija ar dirglumas

odos , kad priploti , kai sugauti ir išleido

diagnozė

Diagnostiniai testai rasti viduriavimo priežastis gali būti šie :

Medicinos istorija ir fizinę apžiūrą .

išmatose kultūra . Išmatų mėginys tiriamas laboratorijoje išbandyti bakterijų, parazitų ar kitų ligos požymių ir infekcijos.

Kraujo tyrimai . Kraujo tyrimai gali būti naudinga išskirti tam tikras ligas.

Paštu. Norėdami sužinoti, armaisto netoleravimo ar alergijos sukelia viduriavimą.

Sigmoidoscopy . Atliekant šį bandymą ,gydytojas naudoja specialų prietaisą pažvelgti į vidų tiesiosios žarnos ir apatinės storosios žarnos .

Kolonoskopija . Šis testas yra panašus į sigmoidoscopy , bet jis leidžiagydytojas , kad galėtumėte peržiūrėti visą dvitaškis.


Ūminės infekcinės viduriavima - Gydymas

Daugeliu atvejų viduriavimas , būtina pakeistineteko skysčių išvengti dehidratacijos yratik gydymas būtinas. Vaistai, kurie sustoja viduriavimas, gali būti naudinga, bet jie nėra rekomenduojami žmonėms, kurių viduriavimas sukelia bakterinė infekcija ar parazitų . Naudoti antibiotikų , kaip pirmaeilę gydymo. Virusinės infekcijos yra gydomi vaistais , priklausomai nuo sunkumo ir tipo virusas.

Patarimai apie maistą

Iki dingsta viduriavimas , stenkitės produktai: kofeino , pieno ir maisto produktų, kad yra riebus , daug skaidulinių medžiagų, arba labai saldus. Šie maisto produktai yra linkę apsunkinti viduriavimas.

Kaip jums pagerinti , galite pridėti minkštas maistas į savo mitybą , įskaitant bananus , paprasto ryžių, virtos bulvės , skrudinta duona , sausainiai , virtos morkos, ir kepta vištiena be odos ar riebalų. Vaikams ,pediatras taip pat gali rekomenduoti nuobodus dietos. Kaividuriavimas sustojo,pediatras , greičiausiai, bus skatinti vaikus grįžti į normalų ir sveiką mitybą , jei jie gali būti toleruojamas.