Ūminis cholecistitas - nuotraukos

Ūminis cholecistitas - yra staigus uždegimas tulžies pūslės, sukelia didelį pilvo skausmas.

Ūminis cholecistitas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Beveik 90 procentų atvejų , ūminis cholecistitas sukelia tulžies akmenys iš tulžies pūslės . Liga retai sunki ir gali sukelti navikų pūslės .

Rečiau , tulžies pūslės gali tapti uždegimas arba užsikrėtę nuo tulžies akmenų nėra, ir yra žinomas kaip ūminio tulžies uždegimo acalculozica .

Tulžies pūslės akmenligė gali sukelti obstrukciją ir prie jo pridedamą ūminis priepuolis. Pacientas gali išsivystyti lėtinis uždegimas , todėl lėtinė cholecistito , tulžies pūslės , kur jis fibroziniu ir sukietėję .

Tulžies pūslės akmenligė dažniau pasireiškia moterims nei vyrams. Tulžies akmenys vis dažniau su amžiumi abiejų lyčių .

Požymiai ir simptomai

Cholecistitas paprastai pristato kaip skausmas viršutiniame dešiniajame kvadrante . Jis paprastai yrapastovus skausmas, sunkus.

Skausmas gali būti jaučiamas intensyvesnis pavalgius riebaus arba riebi, pavyzdžiui, pyragaičiai , pyragai ir keptas maistas .

Tai paprastai lydi nedidelio laipsnio karščiavimas , vėmimas ir pykinimas .

Sunkesni simptomai, tokie kaip karščiavimas, šoko ir gelta nurodyti sudėtinga plėtrą , pavyzdžiui, absceso susidarymo , perforacija ar kylanti cholangitu . Kita komplikacija atsiranda, jeiperforeasza tulžies pūslės ir plonoji žarna sudaro joje netoli fistulė , kuris sukelia simptomų žarnyno obstrukcija.

Pagrindinis simptomas yra pilvo skausmas, kuris Esta ant viršutiniame dešiniajame kampe ir viršutinėje vidurinėje pilvo. Skausmas gali:

Būti aštrus, spazmai ,

Skausmas ateina ir praeina

Skausmas plisti į nugarą arba žemiau dešinėje mentės

Įvyksta per kelias minutes po valgio

 

Kiti simptomai, kurie gali pasireikšti šie:

pilnumas

molio spalvos išmatos kaip

karščiavimas

Pykinimas ir vėmimas

Pagelsta oda ir akys (gelta)

 

diagnozė

diagnostika galima padaryti po kraujo tyrimai:

Amilazės ir lipazės

bilirubino

Kepenų funkcijos testai

 

Vaizdo bandymai, kurie gali parodyti tulžies akmenys ar uždegimas apima:

pilvo ultragarso

pilvo kompiuterinė tomografija

Rentgeno - pilvo

cholecystogram burnos


Ūminis cholecistitas - Gydymas

Nors ūminis cholecistitas gali išgydyti save, chirurginis pašalinimas pūslės (Cholecistektomijos) paprastai reikalingas, kai uždegimas tęsiasi arba pasikartotų.Operacija paprastai daroma kiek įmanoma greičiau, tačiau kai kuriems pacientams nereikia nedelsiant operuoti.

Nonsurgical gydymas apima skausmo vaistus, antibiotikus kovoti su infekcija, ir mažai riebalų dietos (kai maistas gali būti toleruojamas).

Avarinis operacija gali būti būtina, jei gangrena (audinių žūtis), perforacija, pankreatitas ar uždegimas stiprus.

Kartais, labai sergantys pacientai, vamzdžiai gali būti įterpiamas per odą nutekėjimo tulžies pūslės, kol pacientas jaučiasi geriau ir palaiko pooate operacija.