Ūmūs Peritonitas - nuotraukos

Ūmūs Peritonitas - yra uždegimas arba dirginimas pilvaplėvės, plonas audinys, kad linijos vidinės sienos pilvo ir apima daugumą pilvo organus.

Ūmūs Peritonitas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Tai paprastai sukelia pilvo abscesas . Abscesas yrainfekuotų skysčių kišenėje . Norsvirškinimo trakto paprastai yra bakterijų , pilvaplėvės yra sterilus . Tuo atveju, peritonito , šios bakterijos įsiveržti į pilvaplėvės . Paprastai , peritonitas yraapendicitas , divertikulitas , pepsinė opa, opiniu kolitu , Volvulus , užveržiamos obstrukcija, perforuotos arba plyšus tulžies pūslės , tulžies pūslės gangrena , pilvo vėžiu, arba skverbiasi sužalojimo .

Peritonitas taip pat gali atsirasti cheminių medžiagų uždegimas , kaip trūkus kiaušintakių ar šlapimo pūslės, skrandžio opos prakiurimas arba kasos fermentų spaudai.

Požymiai ir simptomai

Pagrindinis simptomas ūminis peritonitas yra staigus , stiprus , difuzinis pilvo skausmas ir linkę sustiprinti ir lokalizuoti paveiktoje zonoje .

Skausmas gali lydėti pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ( patinimas pilvo ), ir ypač vidurių užkietėjimo. Pavyzdžiui, jei apendicitas yrapagrindinė priežastis ,skausmas suranda apatiniame dešiniajame kvadrante . Pacientas dažnai rodo silpnumas, blyškumas , prakaitavimas, ir šalto odą, nes per didelis nuostolis skysčių , elektrolitų ir baltymų pilvo ertmę.

Kiti simptomai gali būti tokie:

Karščiavimas ir šaltkrėtis

Skystis pilve

Perdavimai mažai arba jokių išmatos arba dujas

pernelyg didelis nuovargis

Šlapintis mažiau

Pykinimas ir vėmimas

 

diagnozė

Diagnozė yra padaryta fizinę apžiūrą po analizės , kaip : kraujo tyrimai, rentgeno ir KT computerrizata Jei yraskysčio pilvo daug,gydytojas gali naudoti adatą pašalinti skysčių ir siųsti tyrimui.


Ūmūs Peritonitas - Gydymas

Ankstyvas gydymas, prieš operaciją ir po operacijos antibiotikais padės išvengti peritonitas. Peritonitas po skubaus gydymo reikia kovoti su infekcija ir atkurti žarnyno peristaltiką.

Empirinė antibiotikų terapija paprastai apima administravimą tinkamais antibiotikais, priklausomai nuo užkrėsti organizmais. Siekiant sumažinti peristaltiką ir neleidžia perforacija, pacientas turėtų gauti tik apie vidaus venų skysčių .. Kitos palaikomosios priemonės apima priešoperacinius ir pooperacinė analgezija administravimą ir nosies-skrandžio dekompresija įvedimą.

Tuo atveju, perforacija, chirurginis įsikišimas.Operacijos tikslas yra pašalinti infekcijos šaltiniu išsiurbiant išsiliejimas ir remontas skyles.