Ūmus žarnų infarktas - nuotraukos

Ūmus žarnų infarktas - atsiranda, kai yra susiaurėjimas ar užsikimšimas, dėl vienos ar daugiau iš trijų pasaito arterijos, pagrindinių arterijų, kurios teikia kraują į mažąsias ir didžiąsias žarnas.

Ūmus žarnų infarktas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Šis žarnyno išemijos tipas paprastai pasireiškia plonosiose žarnose . Ji staigios ir gali būti tokios:

Kraujo krešulys , kad nustums nuo širdies ir keliauja per kraują užkimšti arterijos , kuris paprastai viršutinės pasaito arterijos , kuri veda kraują iš žarnyno . Taidažniausia ūmaus pasaito išemiją ir gali būti skiriamas širdies nepakankamumas, nereguliarus širdies ritmas ( aritmija ) ar širdies priepuolis.

Užsikimšimas , kuris išsivysto viena pagrindinių arterijų ir sulėtina arba sustabdo žarnyno kraujotaką , dažniausiai dėl riebalų sankaupos (aterosklerozė ) rezultatas. Šis netikėtas išemija paprastai pasitaiko žmonių , sergančių išemine žarnų liga .

Sutrikimas kraujotaką , todėl sumažėja kraujo spaudimas nuo šoko, širdies nepakankamumo , tam tikrų vaistų ar lėtiniu inkstų nepakankamumu . Tai labiau būdinga žmonėms, kurie turi kitų rimtų ligų ir turėti tam tikrą ateroskleroze.

 

Požymiai ir simptomai

Simptomai Ūminio žarnyno išemijos
Požymiai ir simptomai ūminio žarnyno išemija paprastai apima :

Buruste pilvo skausmas gali svyruoti nuo lengvo iki sunkaus

Skubiai reikia turėti žarnyno

Stiprus žarnyno

Pilvo jautrumas ar pūtimas

Kraujas išmatose

Pykinimas , vėmimas

karščiavimas

 

diagnozė

Jei gydytojas įtaria, žarnyno išemija , tai leis daugiau diagnostinius tyrimus remiantis požymių ir simptomų , įskaitant :

Vaizdo bandymai. Vaizdo testai gali padėti gydytojui pamatyti vidaus organus ir atmesti kitas priežastis. Vaizdo testai gali būti rentgeno , ultragarso , kompiuterinės tomografijos ( KT) ir magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) .

Naudojant apimtį pamatyti viduje virškinamojo trakto. Šis metodas apima pateikimo apšviesta vamzdelis, lankstus su kamera ant jo galiuko patekti per burną arba tiesiosios žarnos peržiūrėti virškinamojo trakto viduje. Kamera gali būti įdėta per burną ( endoskopija ) padėti pamatyti plonojoje žarnoje viršuje. Fotoaparatas taip pat gali būti įterpiama į tiesiąją žarną , kad galėtumėte peržiūrėti paskutines dvi porcijas dvitaškio ( sigmoidoscopy ) ar peržiūrėti visą dvitaškis ( kolonoskopija ).

Naudojant dažus sekti kraujo tekėjimą arterijomis . Angiografijos metu ,ilgas vamzdis , plonas ( kateteris ) įterpiamas į arteriją savo kirkšnis ar rankos ir tada pro į aorta arterijos. Dažų yra švirkščiamas ir teka tiesiai į žarnyno arterijas. ray atvaizdai - X tada atsižvelgiama rodo dažų juda per arterijas. Jei turite žarnyno išemija , vaizdai gali būti u ¾ blokuotam ar susiaurinti arteriją . Šis metodas taip pat leidžiagydytojas gydyti į arterijos užsikimšimas švirkščiamųjų narkotikų arba naudojant specialius įrankius išplėsti arterijos . Kitas atlikti angiografiją būdas apima švirkščiamųjų dažų į rankos veną. Vaizdai tada imamasi naudojant KT ar MRT .

 

tiriamoji chirurgija . Kai kuriais atvejais jums gali prireikti operacijos surasti ir pašalinti pažeistą audinį. Atidarymo pilvą leidžia diagnozę ir gydymą , per vieną procedūrą .


Ūmus žarnų infarktas - Gydymas

Operacija gali būti būtina pašalinti kraujo krešulys apeiti blokavimo artererial arba pataisyti arba pašalinti žarnyno deterioraa skyrių . Gydymas taip pat gali apimti vaistus išvengti krešulių susidarymo , ištirpinama esamus krešulių arba išsiplečia kraujagyslės .

Jei angiografija atliekama diagnozuoti problemą , tai yra įmanoma , kad vienu metu pašalinti kraujo krešulys arba atidaryti susiaurėjusius arterijas angioplastikos . Angioplastika apima naudojant balioną prie kateterio galo suspausti riebalinių apnašų ir mastas arteriją , todėl platų keliąkraujo srauto sklandžiai .

prevencija

Jis gali sumažinti žarnyno išemijos riziką sumažinti aterosklerozės riziką. Pavyzdžiui :

Pasirinkite dietą, turtingą vaisių, daržovių ir kruopos. Padidinti vaisių ir daržovių skaičius ir sumažinti cukraus , cholesterolio ir riebalų kiekį .

Mesti rūkyti. Jei jums nereikia rūkyti , ne Laikyti egzaminus . Jei leisite savo dūmai.

Būkite zilece . Bent 30 minučių mankštos kasdien.

Išlaikyti sveiką svorį .

Nuolatinis sveikatos kontrolė . Jei turite aukštą kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje, diabetu ar kitomis ligomis, kurios gali padidinti aterosklerozės riziką , kreipkitės į gydytoją reguliariai kontroliuoti šias sąlygas.