Viršutinės virškinimo trakto kraujavimas - nuotraukos

Viršutinės virškinimo trakto kraujavimas - nuotraukos

source:
adaweb.net

Viršutinės virškinimo trakto kraujavimas - Kraujavimas iš virškinimo trakto ligos simptomas, o ne pati liga. Skirtingų sąlygų skaičius gali sukelti kraujavimą. Dauguma priežastys kraujavimo yra susiję su sąlygomis, kurios gali būti išgydoma arba yra kontroliuojamas, pavyzdžiui, opos ar hemorojus. Kai kraujavimo priežastys gali būti pavojinga gyvybei.

Vieta kraujavimo šaltinis yra labai svarbus. Skirtingos sąlygos sukelti kraujavimą virškinamojo trakto viršutinės ir apatinės virškinamojo trakto.Viršutinės virškinimo trakto apima stemplės skrandžio ir viršutinės plonosiose žarnose, taip pat vadinamas dvylikapirštės žarnos.Mažesnis virškinamasis traktas yra plonosiose žarnose, storosios žarnos, įskaitant gaubtinės ir tiesiosios žarnos ir išangės.

Viršutinės virškinimo trakto kraujavimas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Sąlygų įvairovė gali sukelti kraujavimą į virškinimo traktą. Kraujavimas į viršutinę virškinimo trakto priežastys:

Pepsinė opa . Helicobacter pylori (H. pylori ) infekcija ir ilgalaikio naudojimo NVNU , pavyzdžiui, aspirinas ir ibuprofenas yra bendros priežastys pepsinė opa.

Stemplės venų varikozė . Venų varikozė , esančių apatiniame gale stemplės , jie gali kraujuoti masiškai pažeidimus. Kepenų cirozė yradažniausia stemplės venų varikozė .

Mallory - Weiss ašaros . Šie stemplės gleivinės ašaros paprastai sukelia vėmimą . Padidėjęs spaudimas pilvo nuo kosulio , hiatal išvarža , ar gimdymo metu taip pat gali sukelti ašaras .

Gastritas . Priešuždegiminiai vaistai ir kiti vaistai , infekcijos , Krono liga , gali sukelti žalos , uždegimas ir opos skrandžio gleivinės .

Ezofagitas . Gastroezofaginio refliukso liga yradažniausia ezofagitas - uždegimas ir išopėjimas, stemplės gleivinės . Be GERL ,tarp stemplės ir skrandžio raumenų nepavyksta tinkamai uždaryti , o tai leidžia maisto sultys teka atgal į stemplę nuo skrandžio .

Gerybiniai navikai ir vėžio . Gerybinis auglys yranenormalus audinio, kuris yra ne vėžiniai. Gerybiniai navikai ir vėžio patenka į skrandį , dvylikapirštės žarnos gali sukelti kraujavimą .

 

Kraujavimas į apatinę virškinamojo trakto priežastys:

divertikuline liga . Ši liga sukelia Diverticula - maišelių dvitaškis sienos.

Kolitas . Infekcijos, ligos, pavyzdžiui, Krono liga, kraujo tekėjimą į dvitaškis trūkumo ir radiacija gali sukelti kolitas, storosios žarnos uždegimas .

Hemorojus ar įtrūkimų . Hemorojus yra išsiplėtusios venos išangės ar tiesiosios žarnos , kurios gali pratrūkti ir kraujuoti . Įtrūkimai arba opos išangės srityje .

Polipų ar vėžio . Gerybiniai išaugos ar polipai dvitaškis yra dažni ir gali sukelti vėžį.

 

Požymiai ir simptomai

Kraujavimo požymiai :

ryškiai raudona kraujo vėmaluose

tamsiai išmatose

ir tamsus kraujas sumaišytas su išmatų

išmatose sumaišyti arba padengta kraujo raudonumo

 

Simptomai:

silpnumas

galvos svaigimas ar alpimas

dusulys

pilvo spazmai skausmas

viduriavimas

blyškumas

 

Asmuo su ūmaus kraujavimo gali eiti į šoką , patiria dažnas pulsas , kraujospūdžio kritimą .

diagnozė

Pirmasis žingsnis diagnozuojant kraujavimą į virškinimo traktokraujavimo svetainės vietą . Doctor'll taikstytis visą ligos istoriją ir atlikti fizinę apžiūrą .

Sėdynės bandymai siekiant patikrinti, arkraujyje yra . Geležies papildai , bismuto subsalicylate ( Pepto - Bismol ) ar tam tikrų maisto produktų, tokių kaip runkeliai gali suteikti kėdę tą pačią išvaizdą kaip kraujavimas iš virškinimo trakto. Išmatų tyrimai taip pat gali rodyti kraujavimas , kuris yra nematomas pacientui.

Kraujo testas gali padėti nustatyti kraujavimo mastą irpacientas yra anemija .

Nosies-skrandžio plovimas yraprocedūra, kuri gali būti naudojama siekiant nustatyti, ar kraujavimo iš viršutinės ar apatinės virškinamojo trakto . Nosies-skrandžio plovimas , įdėkite vamzdelį pro nosį į skrandį . Skrandžio turinys pašalinamas per vamzdelį. Jeiskrandis yra tulžies ir kraujo nėra kraujavimas gali būti apatinės virškinamojo trakto .

Endoskopija

Endoskopija yralabiausiai paplitęs būdas, kaip rasti kraujavimo šaltinį virškinimo trakto. Endoskopų , taip pat gali būti įrašytas vizualizuoti dvitaškis per tiesiąją žarną. Ši procedūra yra vadinama kolonoskopija . Gydytojas gali naudotis endoskopą imtis biopsija , kuri apima rinkti mažus bandinius audinių tyrimui mikroskopu.

Kraujavimas, kuris negali būti rasta neaiškių kraujavimas vadinamas endoskopija . Jūsų gydytojas gali pakartoti endoskopija arba naudoti kitas procedūras, rasti neaiškių kraujavimo priežastį.


Viršutinės virškinimo trakto kraujavimas - Gydymas

Endoskopija gali būti naudojamas norint sustabdyti kraujavimą į virškinimo traktą.Gydytojas gali įterpti priemones taikydamos endoskopą į

švirkščiamųjų cheminių medžiagų į kraujavimas

gydyti kraujavimo

Angiografija gali būti švirkščiama vaistų arba kitų kraujagysles kontroliuoti tam tikrų rūšių kraujavimo. Jei endoskopija ir angiografija nepadeda, pacientas gali prireikti gydymo ar operacijos sustabdyti kraujavimą.

Siekiant išvengti kraujavimo ateityje, gydytojai gali gydyti sąlygas, kurios sukelia kraujavimą, pavyzdžiui,

H. pylori ir kitų infekcijų

GERL

opos

hemorojus

polipai

uždegiminė žarnų liga