Virusinis gastroenteritas - nuotraukos

Virusinis gastroenteritas - nuotraukos

source:
sfcdcp.org

Virusinis gastroenteritas - yra skrandžio ir žarnyno nuo viruso uždegimas. Infekcija gali sukelti viduriavimą ir vėmimą. Tai kartais vadinama "skrandžio gripas".

Virusinis gastroenteritas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Virusinis gastroenteritas yrapagrindinė priežastis, dėl sunkaus viduriavimo ir suaugusiems, ir vaikams. Daugelis rūšių virusai gali sukelti virusinės gastroenteritas . Dažniausiai tai yra :

astrovirus

Enterinė adenovirusinė

Norovirus (taip pat vadinamas Norwalk tipo virusų ) . Tai yra bendro tarp mokyklinio amžiaus vaikų .

Rotaviruso ,pagrindinė priežastis, dėl sunkaus gastroenterito vaikams. Jis taip pat gali užkrėsti Suaugusieji Vaikai veikiami virusas. Protrūkiai taip pat gali atsirasti, slaugos namuose .

 

Šie virusai dažnai randami užterštą maistą arba geriamąjį vandenį. Virusinis gastroenteritas simptomai paprastai pasireiškia per 4-48 valandas po kontakto su užterštą maistą arba vandenį .

Tie, kyla didžiausias pavojus, sunkus gastroenteritas yrajaunimo, pagyvenusių žmonių , ir žmonių, kurie slopina imuninę sistemą .

Požymiai ir simptomai

pilvo skausmas

viduriavimas

pykinimas

vėmimas

 

Kiti simptomai gali būti tokie:

drebulys

Jausmas drėgna oda

Padidėjęs prakaitavimas

karščiavimas

sustingimas

Pralaidumas ( šlapimo nelaikymas ) išmatų

raumenų skausmas

Vėmimas krauju ( labai retai )

Svoris

 

diagnozė

Gydytojas ieškos požymių, kadorganizmas neturi pakankamai vandens ( yra dehidratuoti ) . Tai apima:

Sausas arba lipnus burnos

Mieguistas arba komos (sunki dehidratacija )

Žemas kraujo spaudimas

Sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas , koncentruotas šlapimas atrodo tamsiai geltona

 

Testas, kuris nagrinėja išmatos gali būti naudojamas nustatyti konkretaus viruso. Tai paprastai nėra būtinas virusinis gastroenteritas . Išmatose kultūra gali būti daroma siekiant nustatyti bakterijų viduriavimo priežastis.


Virusinis gastroenteritas - Gydymas

Gydymo tikslas yra išvengti dehidratacijos teikti kuo daugiau vandens ir skysčių , kaip turėtų. Skysčiai ir elektrolitai (druskų ir mineralų ) , kad sauu prarandama per vėmimo ar viduriavimo turėtų būti pakeistas geriamojo papildomų skysčių . Net jei jūs galite valgyti, reikia gerti papildomų skysčių tarp maitinimų .

Vyresni vaikai ir suaugusieji gali gerti sporto gėrimų kaip Gatorade , tačiau jie neturėtų būti naudojami vaikams . Vietoj to, mes naudojame elektrolitų ir skysčių keitimo sprendimus.

NENAUDOKITE vaisių sultys (įskaitant obuolių sulčių ), sulčių ar kolos . Visi jie turi daug cukraus , todėl viduriavimas , dar blogiau, be to, jie neturi pakeisti prarastus mineralus .

Gerkite nedidelį kiekį skysto kas 30-60 minučių , o ne bando priversti didelius kiekius vienu metu , o tai gali sukelti vėmimą . Naudokite šaukštelį ar švirkštą kūdikiui ar pyplys .

Motinos pienas ar formulė gali būti tęsiamas su papildomu skysčiu. Nereikia pereiti prie sojos formulę.

 

Dažni maistas gali būti teikiama mažais kiekiais . Rekomenduojami maisto produktai yra :

Grūdų produktai, duona , bulvės , liesa mėsa

paprastas jogurtas , bananai, švieži obuoliai

daržovės

 

Žmonės su viduriavimu , kurie negali gerti skysčių , tinkamai Greta hidratatre gali prireikti į veną skysčių ( tiesiogiai į veną) . Tai ypač aktualu vaikams .

Antibiotikai neveikia virusų.