Žarnų nepraeinamumas - nuotraukos

Žarnų nepraeinamumas - yra rimta liga, dalis žarnyno arba plonosios žarnos ar storosios žarnos yra kerta. Šis "teleskopinė" sukelia nutraukimo maisto ar skysčio, einančios per žarnyną. Invaginacija pat nutraukė kraujo pritekėjimas į paveiktą žarnoje.

Invaginacija yra dažniausia žarnyno obstrukcija vaikams. Invaginacija suaugusiems žmonėms pasireiškia retai. Dauguma atvejų invaginaciją suaugusiems yra medicinos sąlygų. Priešingai, dauguma atvejų invaginaciją vaikams turėti jokios akivaizdžios priežasties.

Žarnų nepraeinamumas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Kai kurie medicinos sąlygos gali sukelti invaginacija . Tačiau daugeliu atvejų , gydytojai negali nustatyti tikslią priežastį . Jei esatesuaugęs, tai labiau tikėtina , kadpagrindinės sveikatos būklę yra problema .

Daugeliu atvejų invaginacija vaikų ,priežastis yra nežinoma. Galimi trigeriai yra:

virusinės infekcijos

Gerybine arba vėžinių auglių padidėjo žarnyno

 

Anksčiau , kai invaginacijos atvejai buvo susijusi su tos rotaviruso vakcinos versiją. Rotaviruso yravaikystės liga, kuri sukelia sunkų viduriavimą , vėmimą, karščiavimą ir dehidratacijos.

Požymiai ir simptomai

Požymiai ir simptomai invaginaciją vaikams apima:

pilvo skausmas, sunkus, ateidavo ir išeidavo - protarpinis skausmas

Išmatų sumaišyti su krauju ir gleivėmis

Pilvo vienkartinės

patinimas pilvo

Vėmimas, galbūt rudos ar žalsvai geltonos spalvos skystis

viduriavimas

karščiavimas

Dehidratacija

letargija

 

Pirmasis požymis invaginaciją gali būti kitaip sveikas kūdikis staiga garsiai verkti sukelia pilvo skausmas . Kūdikiai , kurie pilvo skausmas gali traukti savo kelius prie krūtinės , kai verkti. Invaginacija skausmas ateina ir išeina , paprastai kas 15-20 minučių ne pirmas. Šie skausmingi epizodai trunka ilgiau ir atsitikti dažniau laikui bėgant.

Nors ir retai , Žarnų nepraeinamumas gali pasireikšti suaugusiesiems. Požymiai ir simptomai invaginaciją suaugusiems gali ateiti ir eiti ( su pertraukomis simptomus ) , arba gali būti negailestingas . Tai gali būti:

Pokyčiai tuštinimosi dažnis

Būtina kuo greičiau pereiti viduriai

kraujavimas iš tiesiosios žarnos

Spazmai pilvo skausmas

Pilvo skausmas ar patinimas

pykinimas

vėmimas

 

diagnozė

Norėdami patvirtinti invaginacijos diagnozę reikia :

Fizinis patikrinimas . Gydytojas gali įtarti invaginacija ar kitą žarnyno obstrukcija , jei yrapilvo su pertrūkiais skausmas vienkartinės.

Kraujo ar šlapimo . Jūsų gydytojas gali paskirti Jums kraujo tyrimus ir šlapimo ir išmatų slaptasis kraujo tyrimas , kuris patikrina, kraujas išmatose .

Pilvo ultragarso arba kitas vaizdavimo . Fotografuoti pilvo ultragarso, rentgeno ar kompiuterinės tomografijos (KT ) gali atskleisti žarnyno obstrukcija sukelia invaginacija . Pilvo Imaging taip pat gali parodyti , jeižarnynas buvo plyšusi ( perforuotas ) .

Oro arba bario klizma . Bario klizma arba oro atlikti rentgeno dvitaškis. Tai darovaizdas aiškesnis. Kartais , bario klizma su oru arba ištaiso invaginacija , ir jokio gydymo nereikia. Bario klizma negali būti naudojamas, kaižarnos yra sulaužyta.

Žarnų nepraeinamumas - Gydymas

Greitosios medicinos pagalbos reikia atsargiai gydyti invaginacija išvengti sunkios dehidratacijos ir išvengti infekcijos, kurios gali atsirasti, kai dalis žarnyno miršta (nekrozė) dėl kraujo trūkumo.
Norėdami išspręsti šią problemą, gydytojas gali rekomenduoti:

Bario klizma arba oro. Tai gali ištaisyti Invaginacija "teleskopinė" sėkmingai žarnos.

Operacijos. Jei žarna yra susmulkintos arba jei klizma nepavyksta ištaisyti šią problemą, operacija reikalinga.Chirurgas bus išleisti žarnyno kad sugaunama dalį ir, jei reikia, pašalinti bet žarnyno audinių dalis mirė.

 

Kai kuriais atvejais Žarnų nepraeinamumas gali būti laikinas ir gali pagerinti savo be gydymo.

prevencija

Nes jo priežastis nėra žinoma, daugeliu atvejų, Žarnų nepraeinamumas apskritai negali būti užkirstas kelias.