Zolingerio-Elisono sindromas - nuotraukos

Zolingerio-Elisono sindromas - yra sudėtinga būklė, kai viena ar daugiau susidaro kasos navikų. Šie navikai, vadinami gastrinomas, išskiria didelius kiekius hormono gastrine, kuri sukelia skrandžio gamina per daug rūgšties.Rūgšties perteklius, kuris savo ruožtu veda prie pepsinė opa.

Zolingerio-Elisono sindromas - Priežastys, požymiai ir simptomai

priežastys

Tiksli priežastis Zolingerio - Elisono sindromo lieka nežinoma. Bet Zolingerio - Elisono išankstinio atsiradimo simptomai yra aiškūs. Kasa yra už ir žemiau skrandžio. Ji gamina fermentus , kurie būtini maisto virškinimui. Kasa gamina hormonus, taip pat keli , įskaitant gastrine , hormono , kuris reguliuoja skrandžio rūgšties gamybą. Viršutinės plonosios žarnos Dvylikapirštės žarnos pradedant pigesnių skrandį.

75 % ligų atsiranda spontaniškai , o 25 % yra susijusios su ligos MEN -I, autosominis dominantinis sindromas būdingas : hiperparatireozės , kasos endokrininių navikų ir navikų hipofizės.

Navikai , kurie kyla su Zolingerio - Elisono sindromas yra sudaryta iš ląstelių, kurios išskiria didelius kiekius gastrine kuris savo ruožtu , sukeliaskrandžio gaminti daugiau rūgšties ilgai. Rūgšties perteklius kartais gali sukelti viduriavimą ir dvylikapirštės žarnos opa.

Be to navikai gali būti vėžinių ( piktybinis) . Navikai auga lėtai , betvėžys gali plisti kitur - dažniausiai į limfmazgius .

Požymiai ir simptomai

Zolingerio - Elisono sindromo požymiai ir sukelia simptomus , panašius į tuos, kurie yra pepsinė opa . Tai gali būti:

pilvo skausmas

viduriavimas

Deginimas, skausmas ar diskomfortas viršutinėje pilvo maudimą

rėmuo

Pykinimas ir vėmimas

silpnumas

Kraujavimas iš virškinimo trakto

Svoris

Apetito netekimas

anemija

 

diagnozė

Medicinos istorijos . Jei turite kraujo giminaitis su autosominėse dominuojančių MEN aš sindromas yra labiau linkę turėti Zolingerio - Elisono sindromas.

Kraujo tyrimai . Testavimas snagelui matyti aukštos gastrino . Nors gastrino kasos navikų gali nurodyti padidinti ar dvylikapirštės žarnos , ji taip pat gali būti sukeltas kitų sąlygų. Prieš analizę nereikėtų valgyti ar vartoti bet kokį vaistą sumažinti rūgšties gauti daugiau tikslios analizės niveluli gastrino . Nuo gastrino kiekis gali svyruoti ,tyrimas gali būti kartojamas keletą kartų .

Gastrinas lygis . Kadangi padidėjusi gastrine gali būti sukeltas kitų nei Zolingerio - Elisono sindromo sąlygomis , gydytojas gali patikrinti skrandžio rūgštingumą paaiškintibūklė padidina Gastrinas lygį.

Viršutinės virškinimo trakto endoskopija . Įterpiant ploną priemonę su lanksčia vaizdo kamera ( endoskopų ) žemyn jūsų gerklę į skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ieškoti opos . Per endoskopą ,gydytojas gali imtis audinio mėginys (biopsija ) iš laboratoriniam tyrimui dvylikapirštės padėti aptikti navikus sukelia gastrine buvimą.

Vaizdo studijos. CT vaizdavimo ultragarsu arba magnetinio rezonanso .

endoskopinis ultragarsinis . Taikydami šią procedūrą,gydytojas analizuoja skrandžio ir dvylikapirštės žarnos su endoskopu įrengta ultragarso zondą .


Zolingerio-Elisono sindromas - Gydymas

Jei Zolingerio - Elisono sindromo, auglių ir apdorotų opoms gydyti .

gydymas navikų
Per operaciją pašalinti navikai , kurie atsiranda Zolingerio - Elisono sindromas. Jei yra tik vienas navikas ,gydytojas galėtų jį pašalinti chirurginiu būdu , bet operacija gali būtivariantas, jei jis yra daugybiniai navikai ar navikų , kurie išplito į kepenis .

Tam tikrais atvejais , kontroliuoti augimą tumorilori gali būti teikiama:

Kepenų transplantacija

Bando sunaikinti auglį pjovimo kraujo pritekėjimas ( embolizacija ) arba naudojant šilumą nužudyti vėžinių ląstelių ( radijo dažnio abliacija )

Švirkščiamųjų narkotikų sumažinti vėžio naviko simptomus

Naudojant chemoterapija išbandyti lėtėja augimo tumorilori

 

Gydymas ir rūgšties perteklius
Gamybos rūgšties perteklius gali būti kontroliuojami. Žinomos vaistai yra protonų siurblio inhibitorius . Tai yra efektyviausias vaistai mažina gamybą rūgšties Zolingerio - Elisono sindromas. Protonų siurblio inhibitoriai yra galingi vaistai , kurie mažina rūgšties blokuoja mažyčių " siurblių " per rūgšties išskiriančių ląstelių veiklą . Dažniausiai skiriami vaistai yra lansoprazolo ( Prevacid ) , omeprazolas ( Prilosec ), pantoprazolo ( Protonix ), rabeprazolis ( aciphex ) ir ezomeprazolo ( Nexium ) . Ilgalaikis protonų siurblio inhibitoriais, ypač žmonėms , vyresniems nei 50 metų , yra susijęs su padidėjusia lūžių klubo, riešo ir stuburo.

Chirurgija :

Sustabdyti kraujavimo opa .