Kiła - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Kiła - jest chorobą zakaźną, która jest przekazywana w 90% przypadków ze względu na płeć jest spowodowany przez bakterie, Treponema pallidum.
Krętki Treponema jest blada, spiralny kształt bakterie.

Kiła - objawy

Stadium kiły pierwotnej

Stadium kiły pierwotnej zwykle nabytych w drodze bezpośredniego kontaktu seksualnego z osobą, która jest zarażony syfilisem lub Radul. Około 10-90 dni po początkowej ekspozycji (średnio 21 dni) jest uszkodzenie skóry w miejscu kontaktu, które są zwykle genitaliów. Ale może być w dowolnym miejscu ciała. Zmiana ta, nazywana owrzodzenie , jest bezbolesne owrzodzenia skóry zlokalizowane w miejscu ekspozycji, często na penisa, pochwy lub odbytnicy. W rzadkich przypadkach może być wiele zmian Obecnie, choć jest to typowe, że tylko jedna zmiana jest widoczna. Zmiana ta może utrzymywać się przez 4-6 tygodni i zazwyczaj leczy się spontanicznie.

Kiła wtórna

Kiła wtórna pojawiają się zwykle po 6-8 tygodniach od zakażenia pierwotnego (okres ten rozpoczyna się wtedy, gdy nie odpowiednie leczenie antybiotykami w pierwszym okresie). Istnieje wiele różnych objawów wtórnych choroby. Pierwszy wybuch wydaje się być rozeola - różowe plamki często niewykrywalne, drugi wybuch Kiła wtórna składa się z małych czerwono-brązowy elewacji są często związane z swędzenie na tułowiu i kończynach. Wysypka może obejmować dłoni i stóp. W wilgotnych częściach ciała (zwykle sromu lub moszny), wysypka jest płaski, szeroki, biały, znany jako latum kłykcin . Wysypka może również pojawić się na narządach płciowych lub jamy ustnej. Wszystkie te zmiany są zakaźne i prowadzi organizmów czynnych Treponema. Pacjent jest najbardziej zaraźliwa, gdy on lub ona Kiła wtórna. Inne częste objawy na tym etapie to: gorączka, ból gardła, złe samopoczucie, utrata masy ciała, bóle głowy. Rzadkie objawy ostrego zapalenia opon mózgowych to, że występuje u około 2% pacjentów, zapalenie wątroby, choroby nerek, zapalenie żołądka przerostowa, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, masa rectosigmoid, zapalenie stawów, zapalenie okostnej, zapalenie nerwu wzrokowego.
Szkoła Etap II następuje okres, podczas którego jest zainfekowany nie wykazują oznak zakażenia.

Kiła utajona

kiła utajona jest definiowana jako serologicznych dowodów o infekcji, brak oznak lub objawów choroby. kiły utajonej początku definiowana jest jako syfilis o okres dwóch lat lub mniej od daty początkowej infekcji, nie ma objawów choroby. Late kiły utajonej infekcji przez ponad dwa lata, ale bez klinicznych objawów choroby. Rozróżnienie to jest ważne zarówno dla leczenia i ryzyko przeniesienia.

Kiła - Leczenie

Leczenie kiły opiera się na podaniu penicyliny, lub w przypadku alergii na penicyliny z grupy tetracyklin. Jeśli choroba jest traktowana na początku, w pojedynczej dawce, masywne penicyliny jest wystarczająca na uzdrowienie. W przeciwnym razie trzeba wykonać zabiegu przez kilka tygodni. Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, aby uniknąć skażenia innych ludzi.