Hemoroidy - zdjęcia

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Hemoroidy są obrzęk i stan zapalny żył wokół odbytu lub odbytnicy niższe. Odbytnicy jest ostatnią częścią jelita grubego prowadzi do odbytu.

hemoroidy zewnętrzne znajdują się pod skórą w okolicach odbytu. hemoroidy wewnętrzne rozwijają się w dolnej odbytnicy. hemoroidy wewnętrzne mogą wystawać przez odbyt. Większość dać wypadnięcie hemoroidy powrotem do odbytnicy na własną rękę.

Hemoroidy - objawy

Przyczyny

Anal lub żyłach odbytnicy powoduje hemoroidy. Kilka czynników, które mogą powodować obrzęki, w tym:

Inną przyczyną hemoroidów jest osłabienie tkanki łącznej w odbytnicy i odbytu, który występuje wraz z wiekiem.

Ciąża może powodować hemoroidy przez zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej, co może zwiększyć żył w dolnej odbytnicy i odbytu. Dla większości kobiet, hemoroidy spowodowane ciążą ustępuje po porodzie.

Objawy

Najczęstszym objawem hemoroidów wewnętrznych jest jasno czerwona krew w stolcu, na papierze toaletowym, lub w toalecie. Wypadnięcie hemoroidów wewnętrznych nie są zazwyczaj bolesne. Cauzeza często wypadnięcie hemoroidy ból, dyskomfort, swędzenie i anal.

zakrzepy mogą tworzyć w zewnętrznych hemoroidów. Skrzepów krwi w żyłach nazywa zakrzepicy. Zakrzepowe zewnętrzne hemoroidy powodują krwawienia, bolesny obrzęk lub twardy guzek w okolicach odbytu. Gdy rozpuszcza zakrzepy krwi, nadmiar skóry z tyłu. Skóra może być podrażniona i powodować świąd.

Nadwerężenia, otarcia lub sprzątanie w okolicach odbytu mogą być objawy takie jak swędzenie i podrażnienie gorzej.

Hemoroidy nie są niebezpieczne. Objawy zwykle ustępują w ciągu kilku dni, a niektórzy ludzie nie mają żadnych objawów hemoroidów.


Diagnoza

Lekarz zbada odbytu i odbytnicy w celu ustalenia czy dana osoba ma hemoroidy. Objawy hemoroidów i objawy są podobne do innych problemów, takich jak szczeliny odbytu, ropnie, brodawki i polipy.

Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie szukać pali widoczne. Egzamin z odbytnicę palec w rękawiczce, a rozmazany anuscop można wykonać wizualizację odbytnicy.

Dokładnej i właściwej diagnozy przez lekarza, ważne jest, w każdym momencie, kiedy osoba jest krwawienie z odbytu lub krew w stolcu. Krwawienie może być objawem innych chorób przewodu pokarmowego, w tym jelita grubego.

Dodatkowe badanie może być przeprowadzone w celu wykluczenia innych przyczyn krwawienia, szczególnie u osób 40 lat lub starszych:

Hemoroidy - Leczenie

proste diety i zmiany stylu życia często zmniejszyć obrzęk i złagodzić objawy hemoroidów hemoroidy. Dieta bogata w błonnik może taborety bardziej miękkie i łatwiejsze do przenoszenia, zmniejszą zapotrzebowanie na hemoroidy spowodowane wysiłku.

Fiber znajduje się w roślinach. Ciało ludzkie nie może strawić błonnika, ale włókien przyczynia się do poprawy trawienia i zapobiegają zaparciom. Dobrym źródłem błonnika są owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste.

Lekarze mogą również sugerować, w celu zmiękczania luzem stolca lub dodatek włókien, takich jak psyllium (Metamucil) lub metylocelulozy (Citrucel).

Inne zmiany, które mogą pomóc złagodzić objawy hemoroidów to

kremy i czopki mogą tymczasowo złagodzić ból i swędzenie hemoroidy. Zabiegi te powinny być używane tylko przez krótki okres czasu, ponieważ długotrwałe stosowanie może uszkodzić skórę.

Jeśli leczenia w domu nie w celu złagodzenia objawów, może być konieczne zabiegi w gabinecie lekarskim lub szpitalu. Leczenie ambulatoryjne wewnętrznych hemoroidów obejmuje:

dużych zewnętrznych hemoroidów wewnętrznych hemoroidów nie reagują na inne leki mogą być usuwane chirurgicznie.