Szczeliny odbytu - zdjęcia

 

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Szczeliny odbytu liniowe zmiany są poważne lub owalne owrzodzenia błony śluzowej dolnej odbytnicy (odbytu), które powoduje ból podczas wypróżnienia. Jest to częste schorzenie. szczelin Anal prowadzić do bardziej poważnych schorzeń.

Szczeliny odbytu - objawy

Przyczyny

Szczeliny odbytu są spowodowane przez uraz (trauma) kanału odbytu. Ten stan może wystąpić, jeśli:

Poród może również spowodować, szkody dla kanału odbytu. Podczas narodzin, niektóre kobiety rozwoju szczeliny odbytu. Pęknięcia mogą być również spowodowane przez wprowadzenie cyfrowej (np. podczas badania), obce ciała lub wstawiania stosunek analny.

Ponieważ wiele osób zaparcia lub biegunki bez uzyskania szczeliny odbytu, wielu ekspertów uważa, istnieje kilka innych przyczyn szczeliny odbytu. Niektóre osoby mogą mieć nadmiernego napięcia w dwa pierścienie mięśni (zwieracze) kontrolowanie odbytu. Zewnętrzne zwieraczy jest pod świadomą kontrolą. Ale wewnętrznego zwieracza odbytu nie jest pod świadomą kontrolą. Ten mięśni pozostaje pod presją i napięcia w każdej chwili. Szczelina może rozwinąć się, jeśli ciśnienie spoczynkowe mięśnia zwieracza wewnętrznego staje się zbyt wysokie, powodując skurcz i zmniejszenie przepływu krwi do odbytu.

W niektórych przypadkach, szczeliny mogą być spowodowane przez choroby Crohna , choroby zapalne jelit, która powoduje krwawa biegunka, bóle brzucha, gorączka, utrata masy ciała, przetok i szczelin lub w pobliżu odbytu.

Objawy

Szczeliny odbytu powoduje ostry ból, mrowienie, pieczenie ból w czasie oddawania stolca. Ból może być ciężkie, może trwać godzinami.

Spękania mogą być swędzące. Często łatwe krwawienie lub spowodować wypływ żółtym płynem. Widać mały skrawek jaskrawoczerwone krwi na tkankę kilka kropli w toalecie lub w toalecie. Krew jest oddzielona od siedzenia. Dark krzesła z ciemnoczerwonej krwi miesza się z kału nie wynika inaczej, być może choroby zapalne jelit i raka jelita grubego. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek krwawienia.

Czasami szczeliny odbytu może być bezbolesny rany które się nie zagoją, a krwawienie z przerwami, ale nie powoduje żadnych innych objawów.


Diagnoza

Większość lekarzy może zdiagnozować szczeliny odbytu na podstawie objawów i badania przez odbyt. Zazwyczaj lekarz może zobaczyć szczeliny, delikatnie oddzielając pośladki.

Lekarz może wykonać badanie per rectum lub narzędzia (anoscope) badania pęknięcia. Ale jeśli szczelina jest bardzo bolesne, lekarz będzie poczekać, zwykle aż zaczął leczyć przed dokonaniem odbycie egzaminu w celu wykluczenia innych problemów. Do znieczulenia miejscowego mogą być stosowane, jeżeli natychmiastowe badanie jest konieczne.

Jeśli masz kilka pęknięć w okolicy odbytu, mogą wskazywać na możliwość, że masz inne warunki, takie jak choroby zapalne jelit, kiła, tłumione układu odpornościowego, gruźlicy, HIV, raka lub analny. Większość pęknięcia występują wzdłuż linii środkowej, powyżej lub poniżej odbytu.

Szczeliny odbytu - Leczenie

Większość pęknięcia mogą być traktowane w domu przez moczenie w płytkiej wanny z ciepłą wodą (łaźnia Sitz) na 2 lub 3 razy dziennie, zwiększając dieta i podejmowanie środków przeczyszczających w zaparcia. Mimo, że ból i nici gojenia może trwać kilka tygodni, aby całkowicie wyleczyć. Czasami szczeliny uzdrowić bez leczenia.

Dobrze jest mieć dietę, która nie była zaparcia, w oparciu o włókna i wody pitnej lub innych płynów również będzie stolce miękkie i łatwiejsze do przejścia.

Można używać maści bez recepty, takich jak te oparte na tlenku cynku, Anusol lub 1% hydrokortyzonu, aby uspokoić anal tkanek. Jednak dowody wskazują, że kąpiele Sitz i błonnika pomaga lepiej niż kremy.

Może również rozważyć, czy operacji leków nie zatrzymują się objawy i nie doprowadzić do uzdrowienia. Operacja jest używana bocznych wewnętrznych sfinkterotomii.