Wirusowe zapalenie wątroby typu A - zdjęcia

Wirusowe zapalenie wątroby typu A - zdjęcia

copyright:
s3.images.com

Wirusowe zapalenie wątroby typu A - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

Wirusowe zapalenie wątroby typu A - zdjęcia

copyright:
blogs.webmd.com

Wirusowe zapalenie wątroby typu A - zdjęcia

copyright:
wellcome.ac.uk

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Wirusowe zapalenie wątroby typu A - to stan zapalny (podrażnienie i obrzęk) z wątroby spowodowanych A.


Wirusowe zapalenie wątroby typu A - objawy

Przyczyny

Wirusowe zapalenie wątroby typu A występuje głównie z kałem i krwią osoby zakażonej około 15-45 dni zanim pojawią się objawy i pierwszym tygodniu choroby.

Możesz zrobić wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, jeżeli:

Czynniki ryzyka obejmują:

Objawy

Objawy zwykle pojawiają się 2-6 tygodni po ekspozycji na zapaleniu wątroby typu A. Są one zwykle łagodne, ale może trwać nawet do kilku miesięcy, szczególnie u osób dorosłych.

Objawy obejmują:


Diagnoza

Lekarz przeprowadzi badanie lekarskie, aby odkryć, że masz powiększenie wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu testy serologiczne mogą wykazywać:

Wirusowe zapalenie wątroby typu A - Leczenie

Nie ma swoistego leczenia WZW typu A. Reszta jest zalecane w ostrym okresie choroby, gdy objawy są bardziej nasilone. Osoby z ostrym zapaleniem wątroby powinni unikać alkoholu i substancji, które są toksyczne dla wątroby, w tym paracetamol (paracetamol).

Tłusta żywność może spowodować wymioty, ponieważ wydzielina z wątroby są niezbędne do trawienia tłuszczu. Tłusta żywność to takie, które należy unikać w czasie ostrej fazy.

Zapobiegania

Najlepszym sposobem zapobiegania wirusowemu zapaleniu wątroby typu szczepionki. Szczepionka jest dostępna od 1990 r. i ekspertów w dziedzinie zdrowia zalecają dla podróżnych udających się do Afryki, Azji, Ameryki Środkowej i Południowej, czy Europy Wschodniej. Ludzie z pewnym stany alergiczne i kobiet w ciąży lepiej unikać szczepionki.

Dla tych, którzy nie są szczepione, najlepsze sposoby zapobiegania zapaleniu wątroby typu A zakażenia higieny i unikanie skażonej żywności i wody, zwłaszcza w przypadku podróży do krajów, w których zapalenia wątroby typu A jest powszechne.

Biorąc immunoglobulin (białko, zwalczającym zakażenie), można zapobiec chorobie zapalenia wątroby typu A w czasie epidemii.