Wirusowe zapalenie wątroby typu B - zdjęcia

Wirusowe zapalenie wątroby typu B - zdjęcia

copyright:
t3.gstatic.com

Wirusowe zapalenie wątroby typu B - zdjęcia

copyright:
blogs.webmd.com

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Wirusowe zapalenie wątroby typu B - jest poważną infekcją wątroby spowodowanych B. Dla niektórych ludzi, staje się przewlekłe zapalenie wątroby typu B, co prowadzi do niewydolności wątroby, raka wątroby lub marskością wątroby - warunek, który powoduje trwałe blizny wątroby.


Wirusowe zapalenie wątroby typu B - objawy

Przyczyny

Wirusowe zapalenie wątroby typu B to infekcja spowodowana przez wirus zapalenia wątroby typu B (HBV). Wirus HBV przenoszony jest z jednej osoby na drugą poprzez krew, nasienie lub innymi płynami ustrojowymi. HBV wchodzi wątroby, gdy atakuje komórki wątroby i mnożą. Powoduje to stan zapalny w wątrobie i prowadzi do objawów zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu B.

Wirus HBV przenoszony jest wspólne sposoby to:


Wirusowe zapalenie wątroby typu B może być na krótki termin (ostre zapalenie wątroby typu B) lub długi (przewlekłe zapalenie wątroby typu B).

Objawy

Objawy zapalenia wątroby typu B pojawiają się zwykle około dwóch do trzech miesięcy od zakażenia i może wynosić od łagodnego do ciężkiego. Objawy zapalenia wątroby typu B mogą obejmować:

Większość niemowląt i dzieci z wirusowym zapaleniem wątroby typu B nigdy rozwoju objawów. Tak samo jest w przypadku niektórych osób dorosłych.


Diagnoza

Badania krwi są używane w diagnostyce zapalenia wątroby typu B. Badania krwi można stwierdzić, czy czynność wątroby jest prawidłowa i pokazać, może być również używany do monitorowania stanu pacjenta w trakcie leczenia.

Lekarz może spojrzeć na USG wątroby lub X-ray biopsja wątroby może być również wymagane. W biopsji wątroby, kawałek wątroby pobrano do badania pod mikroskopem. Biopsja wątroby może pomóc zdiagnozować lekarz chorób i zobaczyć wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B - Leczenie

Jeśli masz zapalenie wątroby typu B, twoje ciało będzie w stanie zwalczyć infekcję na własną rękę, co oznacza, że ​​nie mogą wymagać leczenia. Lekarz pomoże w zarządzaniu objawy i kontrolować stan, kiedy ciało będzie walczyć do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu B.

Jeśli zostały zdiagnozowane z przewlekłym zapaleniem wątroby typu B, lekarz może zalecić:

Zapobiegania

Najlepszym sposobem zapobiegania WZW typu B szczepionką. Wirusowe zapalenie wątroby typu B Szczepionka jest zwykle podawana w serii trzech lub czterech razy w ciągu sześciu miesięcy. Szczepionka jest bezpieczna dla dzieci i dorosłych i zwykle dla niemowląt od urodzenia.