Wirusowe zapalenie wątroby typu C - zdjęcia

Wirusowe zapalenie wątroby typu C - zdjęcia

copyright:
www.topnews.in

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Wirusowe zapalenie wątroby typu C - jest chorobą zakaźną wątroby. Wirusowe zapalenie wątroby typu C, podobnie jak wszystkie formy wirusowego zapalenia wątroby, może uszkodzić wątrobę.

Zakażonych, 55-85 procent będzie rozwijać przewlekłego zakażenia i 75 procent tych przewlekle zakażonych rozwinie się przewlekłe choroby wątroby.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C - objawy

Przyczyny

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest spowodowane przez zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Wirusowe zapalenie wątroby typu C rozprzestrzenia się, gdy ludzie wchodzą w kontakt z zakażoną krwią.

Przykłady wirusa zapalenia wątroby typu C mogą być rozłożone między innymi:

Objawy

Wirusowe zapalenie wątroby typu C nie wywołuje zazwyczaj objawów w najwcześniejszym stadium. Kiedy pojawiają się objawy są zwykle łagodne i grypopodobne i mogą obejmować:

Objawy ostrego zapalenia wątroby typu C, jeśli występują, zazwyczaj mają miejsce w 6-12 tygodni po ekspozycji na wirusa.

Mimo wyraźnego braku objawów, niektóre osoby z przewlekłym zapaleniem wątroby typu C może wystąpić poważnych chorób wątroby, które można zobaczyć na pierwszy rzut oka.


Diagnoza

Pracownicy służby zdrowia mogą rozpoznać zapalenie wątroby typu C z badania krwi.

Osoby z rozpoznaniem przewlekłego zapalenia wątroby typu C może być zalecana do zrobienia biopsji wątroby w diagnostyce przewlekłych chorób wątroby. Niestety, do rozpoznania ciężkiej choroby wątroby, uszkodzenie wątroby mogą być znaczne i nieodwracalne. To często prowadzi do uszkodzenia marskość wątroby (choroba wątroby end-stage) lub raka wątroby.

Objawy uszkodzenia wątroby może się nie pojawić przez wiele lat. Dlatego ważne jest dla osób o wysokim ryzyku zakażenia badania na WZW typu C, aby mogli rozpocząć leczenie jak najszybciej. grup wysokiego ryzyka obejmują:

Wirusowe zapalenie wątroby typu C - Leczenie

Dwa leki stosowane w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C: interferonem i rybawiryną. Większość ekspertów w dziedzinie zdrowia zalecamy stosowanie obu leków łącznie. Odpowiedź na leczenie wynosi od osoby indywidualnej.

Około 15-25 procent osób zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C będzie całkowite wyleczenie.

Ponieważ inne wirusy zapalenia wątroby i spożycia alkoholu są związane z progresją choroby, doradztwo ekspertów w zakresie zdrowia osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, unikać alkoholu i może być szczepiony przeciwko WZW typu A i wirusy zapalenia wątroby typu B

Zapobiegania

Obecnie nie ma szczepionki zapobiegającej WZW typu C, jednak można podjąć środki ostrożności w celu ochrony przed wirusem C zapalenia wątroby oraz zapobiegania przenoszeniu się wirusa na innych. Centers for Disease Control and Prevention zaleca kroki: