Atopowe zapalenie skóry - zdjęcia

 
Atopowe zapalenie skóry - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Atopowe zapalenie skóry - jest bardzo często, często przewlekłych (długoterminowych) choroby skóry, która dotyka dużą część populacji.

U wielu pacjentów, atopowe zapalenie skóry jest związane z inne choroby atopowe: astma, alergiczny nieżyt nosa, pokrzywka, alergia pokarmowa. Nie jest dziedziczna części tej choroby.

Atopowe zapalenie skóry - Przyczyny i objawy

Przyczyną atopowego zapalenia skóry nie jest znana, ale choroba zdaje się wynikać z połączenia factoride czynników genetycznych (dziedzicznych) i ochrony środowiska. Wydaje się, że podstawowym nadwrażliwości i tendencję do zwiększania się na świąd skóry. Dowody wskazują, że choroba jest związana z tak zwanych chorób atopowych, takich jak katar (sezonowych alergii) i astmę, co wiele osób ma wypryski. Ponadto wielu dzieciom przezwyciężyć objawy atopowego zapalenia skóry może rozwijać kataru siennego lub astmy. Chociaż jedna choroba nie musi produkować inny, mogą być połączone, dając naukowcom wskazówek do zrozumienia atopowego zapalenia skóry.

Objawy choroby obejmują wysypkę i swędzenie . Choć objawy mogą się różnić od jednej osoby do drugiej, najczęstsze objawy są suche, swędzenie, zaczerwienienie skóry. Świąd jest pieczęć choroby. Dotyczy to obszarów skóry z tyłu kolana, nadgarstki, twarz i ręce. Rzadziej mogą wystąpić pęknięcia za uszami, i różnych wybuchów w innych częściach ciała.

Atopowe zapalenie skóry - Leczenie

Leczenie polega na współpracy między lekarzem a pacjentem członków rodziny. Lekarz zaproponuje plan leczenia na podstawie wieku pacjenta, objawy i ogólnego stanu zdrowia. Pacjentów i członków rodziny odgrywają dużą rolę w sukcesie planu leczenia, jeśli się zaleceniami lekarza.

Leczenie polega na stosowaniu środków zmiękczających, unikanie wyzwala, a czasem do miejscowych kortykosteroidów.