Dermographism - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Dermographism - dosłownie pisania na skórze. Dotykanie w maju (porysowana, przetarł) na skórze tworzy wstępny czerwonej linii (kapilary dylatacja),

a następnie przez akson-reflex pochodni na rozszerzenie rumień (rozszerzenie tętniczek) i formacji liniowej bąbel (przesięk płynów / obrzęk) Triple odpowiedzi Lewis. Przesadzone odpowiedzi na ten trend jest widoczny w konstytucji whealing około 2-5% populacji i jest nazywany dermographism.

Dermographism - Przyczyny i objawy

Dokładny mechanizm dermographism pozostaje niepewna miejscu. Trauma może zwolnić antygen, który współdziała z błoną komórek tucznych immunoglobuliny E, które uwalniają mediatory zapalne, zwłaszcza histaminy w tkankach. Powoduje to, że małe naczynia krwionośne do wycieku, dzięki czemu płyn do gromadzenia się w skórę. Innych mediatorów zaangażowanych ewentualnie są leukotrieny, heparyny, bradykinina, kalikreina, i peptydów, takich jak substancja P.

Objawy mogą być wywołane przez stres, szorstkich ubrań, zegarków, okularów, ciepło, zimno, lub coś, co powoduje stres skóry. W wielu przypadkach są one niewielkie, jednak w niektórych rzadkich przypadkach objawy są na tyle poważne, aby mieć znaczący wpływ na życie pacjenta.

Dermographism - Leczenie

Dla bezobjawowych chorych z prostych dermographism nie jest wymagane leczenie. To bardzo ważne, należy unikać wytrącania czynniki fizyczne, zmniejszenie stresu i niepokoju są ważne metod medycznych. Także drapanie skóry suchej można zmniejszyć przez stosowanie środków zmiękczających.