Kandydoza jamy - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Kandydoza jamy - grupy zakażeń grzybiczych jamy ustnej i języka, jest często spowodowane przez Candida albicans Chociaż pojawiły się doniesienia, że zwiększona częstość występowania gatunków non-albicans w przypadku braku innych znanych przyczyn immunosupresja,

jamy ustnej u osób dorosłych może sugerować zakażenie HIV Trzy objawów klinicznych są częste u ludzi żyjących z HIV .. Rzekomobłoniaste zapalenie czerwieni warg, rumieniowe i pędu. Gdy choroba postępuje na AIDS, Candida może zaatakować do przełyku, powodując trudności w połykaniu lub odynophagia.
Pacjenci z jamy ustnej może być zupełnie bezobjawowy, ważne jest, aby kontrolować swoje usta dobre. Zmiany chorobowe mogą występować w dowolnym miejscu na dysku twardym lub miękkim w ustach pod językiem, dziąseł lub błony śluzowej jamy ustnej, gardła lub z powrotem do tyłu.

Kandydoza jamy - Przyczyny i objawy

Czynniki, które promują candida są:
-Choroba występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn i występuje głównie w miesiącach letnich
status przewoźnika uważa się szerokopasmowych w immunosupresji grupy krwi, antygeny i brak wydzielania śliny
Nosicielstwo jest większe dla śliny kwasu
Xerostomia zwiększa nosicielstwo
-Stosowanie leków psychotropowych, które powodują suchość w ustach
Micele, kwota zwiększa się podczas snu i zmniejsza się w żywności i mycia zębów
Palenie zwiększa stan nośnika zwiększa ryzyko zakażenia wśród osób żyjących z HIV, w szczególności przyczyny i środkowej wieloogniskowych kandydozy rombu zapalenie języka
Leczenie tetracykliny
Nierównowagi flory bakteryjnej jamy ustnej przez bakterie usuwania, zaburzenia wydzielania śliny, niedobory odporności
kortykosteroidy miejscowe, układowe lub przystępujących
-Cukrzyca.

Kandydoza jamy - Leczenie

W przypadku umiarkowanego do ciężkiego przypadkach:

1. Flukonazol 200, następnie 100 mg dziennie X 14 dni, zwrócić uwagę, że azolowe leki nie są zalecane w czasie ciąży.

2. W poważnych przypadkach, które mogą mieć wpływ na prawidłowe odżywianie i nawadnianie, pacjent może wymagać hospitalizacji i nawodnienia mięśni.

3. Pacjenci noszenia protezy, muszą być zanurzone w roztworze chlorheksydyny (jak PerioGard), a następnie nałożyć cienką warstwę kremu protez akrylowych stretch Nizoral będą w kontakcie z błony śluzowej jamy ustnej. Pozwoli to uniknąć ponownego zakażenia urządzenia.

5. Leczenie podtrzymujące w celu powstrzymania przyszłości reimbolnavirii mogą różnić się od pigułki do pigułki dzień Mycelex trzy razy na dobę. Wygaszające flukonazol zasadniczo nie jest zalecane z wyjątkiem pacjentów z kandydozą przełyku z azolowe opór ze względu na potencjalne okresie użytkowania.