Liszajec - zdjęcia

Liszajec - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Liszajec - jest to zakażenie powierzchni skóry. Liszajec jest częściej u dzieci niż u dorosłych.


Liszajec - Przyczyny i objawy

Przyczyna choroby jest spowodowane przez gronkowce i paciorkowce. Objawy to:

- Non-pęcherzowe liszajec: jest to wspólny formularz, spowodowane przez gronkowce i paciorkowce bakterie dodatkowo. Pojawia się jako małe pęcherzyki lub strupki, które następnie są żółte lub miodowe strupy. Często zaczyna się wokół nosa i twarzy, ale również może wpływać na ręce i nogi. Albo może stać się powiększenie węzłów chłonnych w pobliżu.

- Pęcherzowe liszajec: jest to spowodowane przez bakterie, które produkują toksynę, która powoduje rozdźwięk pomiędzy górną warstwą (naskórek) i niższy poziom skóry tworząc blister. (Termin medyczny dla blister jest bulla) pęcherze mogą pojawić się w różnych obszarach skóry, szczególnie pośladki, chociaż te pęcherzyki są delikatne i czerwony.

Liszajec jest zaraźliwa, szczególnie w bezpośrednim kontakcie z osobą, czasami może to trwać od ręczniki, zabawki, odzież i artykuły gospodarstwa domowego. Po uruchomieniu, liszajec, często rozciąga się na inne części ciała. Jest to dość powszechne u dzieci.

Liszajec - Leczenie

Liszajec jest poważną chorobą jest łatwo leczona, może leczyć i wysuszyć się. Łagodne przypadki mogą być leczone przez delikatne oczyszczenie, usunięcie skórki i zastosowanie antybiotyku mupirocyna maści (Bactroban). W ciężkiej lub powszechne, zwłaszcza pęcherzowe liszajec, doustne leki mogą potrzebować antybiotyków liszajec.