Łupież pstry rubra pilari - zdjęcia

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Łupież pstry rubra pilari - to nazwa nadana grupie rzadkiej choroby skóry, płaskonabłonkowego tablice z pomarańczowo-czerwony-określone granice dobrze. Mogą one obejmować całe ciało lub tylko części ciała, takich jak łokcie i kolana, dłoni i stóp.


Łupież pstry rubra pilari - Przyczyny i objawy

Przyczyną pityriasis rubra Pilar jest nieznany. Łupież pstry rubra Pilar jest zwykle niewielki, ale część może być częściowo dziedziczona. Może się to zdarzyć w każdym wyścigu, mężczyźni i kobiety są w równym stopniu dotknięte.

rubra Łupież pstry Pilar u dorosłych, najczęściej zaczyna się w głowie, szyi i tułowia górnej jako czerwona wysypka łuszcząca. Często jest samotny zmiany, ale występują od kilku tygodni więcej i są wspólnie tworzą grupy czerwono-pomarańczowy zmian. Kilka tygodni te w dół, rozpowszechniania i może obejmować większość ciała (zapalnych). Ostre, suche świece mogą być odczuwalne i jest spowodowana płaskonabłonkowego płyt mieszków włosowych, często najbardziej oczywiste są z tyłu na palce. Pacjenci mogą również skarżą się na swędzenie w początkowej fazie choroby.

Spękania mogą rozwijać i mogą być bolesne podczas spaceru lub skorzystać z rąk jest trudne. Paznokcie mogą być pogrubione i przebarwienia i czarne smugi liniowej (krwotok splinter). włosy cienkie znacznie.

Łupież pstry rubra pilari - Leczenie

Leczenie jest trudne, ponieważ przebieg kliniczny jest tak zmienny dla każdego z różnych rodzajów pstrego rubra Pilar. Ogólnie rzecz biorąc, pityriasis rubra Pilar dziedzicznych form tendencję do utrzymywania się przez cały czas życia, nabyte sporadyczne formy wydają się uzdrowić spontanicznie w końcu.

Miejscowe leki, takie jak środki zmiękczające skórę mogą być używane do łagodzenia objawów, suchość i pękanie. W ciężkich przypadkach acitretin lub izotretynoiny może być przydatne. Metotreksat jest ograniczoną wartość.