Łuszczyca - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Łuszczyca - Wysypka na skórze są przewlekłe, łuszcząca się na ludzi w każdym wieku (około 2% populacji).

Nie ma genetyczne predyspozycje do łuszczycy. Łuszczyca jest również wpływ czynników środowiskowych. To nie jest chorobą zakaźną i nie jest z powodu alergii.

Łuszczyca - Przyczyny i objawy

Dokładnie to, co powoduje łuszczycy nie jest w pełni znany, ale istnieje wiele aktywnych badań w tej dziedzinie. Hyperactive układ odpornościowy jest zaangażowana w sposób, który powoduje stan zapalny. W szczególności, nie jest nadmierna produkcja cytokin Th1, szczególnie TNF. Mają wiele efektów, w tym dalszy rozwój naczyń krwionośnych w skórze (powodując czerwony) i wzrostu komórek skóry (powoduje łuszczenie i pogrubienie skóry).

Wpływy genetyczne
Jak większość chorób, łuszczyca ma wpływ cech dziedzicznych. Do 50% osób z łuszczycą, będzie wiedział, innego członka rodziny dotknięte. Pacjenci z dodatnim wywiadem rodzinnym w łuszczycy mają tendencję do rozwoju łuszczycy wcześniej w życiu niż bez historii rodziny.
Stres
Fizyczne i stres mogą wywołać łuszczycę i jest bardzo trudne do uniknięcia.
Zakażenia
Infekcje te mogą powodować odblaski łuszczycy. Zdarza się, że zakażenie może prowadzić do usuwania lub poprawy łuszczycy.
  • Sreptococcal gardła (angina) może spowodować guttata łuszczycy.
  • Candida (pleśniawki) mogą doprowadzić do zaostrzenia łuszczycy.
  • Drożdże Malassezia mogą odgrywać rolę w sebopsoriasis.
 
Hormony
Związek między hormonami i łuszczycy nie jest jasne. Post - okres dojrzewania jest peak time do wystąpienia łuszczycy. Ciąża może również mieć wpływ na nasilenie łuszczycy, jest lepiej, zazwyczaj, potencjalnie pogorszenie po porodzie. Łuszczyca nie wpływa na nienarodzone dziecko.

Objawy różnią się od łagodnych i naprawdę do bolesnych wydarzeń (np. tych znajdujących się w fałdy stawów). Z drugiej strony, prowadzić do ciężkich postaci łuszczycy przejawach natury emocjonalnej, choroba ma negatywny wpływ na stosunki społeczne, osobiste i emocjonalne. Pacjenci są często tak przytłoczony przez swoją chorobę, że czuł się odizolowany i przygnębiony.

Łuszczyca - Leczenie

Nie ma dotychczas nie ma lekarstwa na łuszczycę, ale zadowalającej kontroli choroby jest możliwe u większości pacjentów.

Niektórzy ludzie mają jeden epizod łuszczyca, że ​​usuwa się po kilku miesiącach i nigdy nie powtórzyć. Większość form łuszczycy wahania kursu z okresami poprawy, a nawet całkowite oczyszczenie tylko powtórzyć w późniejszym terminie. Nie może być kilka lat między nawrotami. Niewielka grupa pacjentów ciężką postacią łuszczycy, trwałe, to jest bardzo trudne do wyleczenia.