Łysienie plackowate - zdjęcia

Łysienie plackowate - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

Łysienie plackowate - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Łysienie plackowate - Czy rodzaj łysienia nawracające pote wpływu na obszar objęty włosów. Klinicznie rzecz biorąc, łysienie plackowate może przejawiać wiele różnych modeli.

Chociaż lekarskie łagodne, łysienie plackowate może spowodować ogromne emocjonalne i stres psychospołeczny w dotkniętych pacjentów i ich rodzin.

Łysienie plackowate - Przyczyny i objawy

Większość powszechnie akceptowana jest hipoteza, że ​​łysienie plackowate jest związane z T autoimmunologicznych i komórkową, która jest najbardziej prawdopodobne u osób podatnych genetycznie. Prawdziwą przyczyną necunoscuta.Exista łysienie plackowate jeszcze kilka teorii na temat przyczyn, takich jak:

Teoria autoimmunologicznej.
Dowody potwierdzają hipotezę, że łysienie plackowate jest chorobą autoimmunologiczną stanie. Proces wydaje się być procesy komórkowe T, ale zostały wykryte i przeciwciał skierowanych przeciwko włosów.

Teoria genetyczna.
Wiele czynników za predyspozycje do łysienia plackowatego. Częstotliwości od pacjentów cierpiących na członków rodziny, szacuje się na 20%. Częstość występowania jest większa u osób z ciężkimi postaciami łysienia w tarczycy.

Teoria i vasculaturii inervatiei.
Fakt, że chorych z tym łysieniem odnotowano sporadyczne świąd lub ból w dotkniętych rejonach wzrasta możliwość zmiany nerwowy system.

teoria wirusa.
Inna hipoteza została zaproponowana w celu wyjaśnienia patologii łysienie plackowate. Jest uważany za zakaźnych pochodzenia, ale nie dopatrzył się żadnych bakterii agent stałe.

Objawy: Najczęściej występującym objawem jest wypadanie włosów, łysienie plackowate, włosy wypadają zwykle w małych poprawek i okrągłe. W rzadkich przypadkach, pod warunkiem, mogą prowadzić do całkowitej utraty włosów na skórze głowy (łysienie plackowate totalis) lub całkowitej utraty włosów na głowie, twarzy i ciała (łysienie plackowate Universalis). W przypadku universalis łysienie plackowate, wypadanie brwi i rzęs i nos i uszy mogą osoby bardziej narażone na kurz, bakterie i cząstki wprowadzanych do oczu, nosa i uszu.

Łysienie plackowate - Leczenie

Leczenie nie jest wymagane, ponieważ warunek jest łagodny i spontaniczne remisji i nawrotów są wspólne. Terapii należy stymulowanie systemów wzrost włosów, ale nie mogą one mieć wpływ na początkowy rozwój choroby. Intralesional kortykosteroidów to zastrzyki lub stosowania miejscowego. Wzrost włosów może utrzymywać się do dziewięciu miesięcy po wstrzyknięciu. Miejscowe immunoterapii określa się jako alergiczne kontaktowe zapalenie skóry wywołane przez zewnętrzne stosowanie silnych alergenów. Leczenie systemowe z psoralen i ultrafioletu przedstawia wyleczenie z 20-73%, ale nawrót jest wysoka.