Melasma - zdjęcia

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Melasma - Czy nabyte hypermelanosis w miejscach narażonych na słońcu. Melasma przedstawia jako symetryczne przebarwione plamy, które mogą być zlewnego lub kropki na policzkach, nad górną wargą, na brodzie, czole są najczęstsze lokalizacje.


Melasma - Przyczyny i objawy

Przyczyna: patofizjologii melasma jest niepewna. W wielu przypadkach bezpośredni związek z działalnością hormonalną kobiet wydaje się być obecne, jak to występuje w melasma ciąży i doustnego środka antykoncepcyjnego. Innych czynników w etiopatogenezie melasma są światłouczulających leków, łagodne jajników lub zaburzenia czynności tarczycy oraz niektórych kosmetyków.

Najważniejszym czynnikiem w rozwoju melasma jest ekspozycja na światło słoneczne. Bez ścisłego unikania światła słonecznego, potencjalnie udanych zabiegów dla melasma są skazane na niepowodzenie.

Melasma - Leczenie

Melasma może być trudne do leczenia, pigment melasma rozwija się stopniowo, a rozdzielczość jest również stopniowe. Wszystkie długości fali światła słonecznego, w tym zakresie widma widzialnego, które mogą spowodować melasma. Rzutu melasma pozostaje aktualne agentów depigmentacyjne, hydrochinon (HQ) jest najczęściej używany. Jest to związek chemiczny, który hamuje tyrozyny hydroxyphenolic, powodując zmniejszenie produkcji melaniny. Ponadto, toksyczne metabolity mogą powodować zakłócenia funkcji melanocytów i rentowności. HQ może być stosowany w postaci kremu lub roztworu na bazie alkoholu.