Pęcherzowe choroby dializy - zdjęcia

Pęcherzowe choroby dializy - zdjęcia
zoom

copyright:
imaging.ubmmedica.com

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Pęcherzowe choroby dializy - jest delikatną skórę i caracterzeaza veziculizara. Zmiany skórne, które pojawiają się podobne pod względem porfiria skórna późna.

Zmiany te zazwyczaj występują na-skórą słońce na grzbietowej rąk u osób leczonych ciągłej dializy do przewlekłej niewydolności nerek. choroby Mecanobuloasa występuje u pacjentów z niewydolnością końca stadium choroby leczonych przewlekłą ambulatoryjnej dializy otrzewnowej i hemodializy.

Pęcherzowe choroby dializy - Przyczyny i objawy

Pęcherzowe zapalenie skóry o etiologii dializy pozostaje niejasna, chociaż tendencja pęcherzyków, pogorszenie przed słońcem i ich kruchość sugeruje fototoksyczne mechanizmu.

Ponieważ poziomy porfiryn w osoczu u osób z przewlekłą niewydolnością nerek mogą być nieco wyższe photosensitization porfiryn mogą odegrać roli przyczynowej w niektórych przypadkach. Jednak photosensitization porfiryny nie główną przyczyną jest, bo wielu pacjentów dializowanych mają podobnie niewielki wzrost stężenia porfiryn w osoczu i nie rozwijają żarówka zmian.

Zmiany są bardziej rumiane po ekspozycji na światło słoneczne, pacjenci wciąż nie zdają sobie sprawy z roli słońca w powodowania szkód niż wtedy, gdy zaczynają się bolesne .

Pęcherzowe choroby dializy - Leczenie

Unikanie promieni słonecznych, stosując filtry i unikanie urazu mechanicznego może pomóc w zmniejszeniu skutków wypadków. Pęcherzyków wtórnie zakażonych może być konieczne leczenie antybiotykami.