Pemfigoid ciężarnych - zdjęcia

 
Pemfigoid ciężarnych - zdjęcia
zoom

copyright:
dermnetnz.org

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Pemfigoid ciężarnych - jest rzadką autoimmunologiczną pęcherzowe zapalenie skóry ciąży.

Choroba została pierwotnie zwany ciąży opryszczka opryszczkowate na podstawie cech morfologicznych pęcherze, ale termin ten jest nieprawidłowa, ponieważ ciąży pemphigoid nie jest związane lub związane z czynne zakażenie wirusowe herpetic lub historii.

Pemfigoid ciężarnych - Przyczyny i objawy

pemfigoid ciężarnych jest chorobą autoimmunologiczną, co w zasadzie oznacza, że ​​pojedynczy układ odpornościowy zaczyna reagować na jego tkanek. Immunoglobulina G (IgG) autoprzeciwciała (znany jako czynnik PG) wyrządziła szkodę w ciąży pemphigoid docelowego białka znanego jako BPAG2 (znany również jako BP180), znalezione w piwnicy membrany, która jest obszarem pomiędzy naskórka i skóry właściwej (na górze i średnich warstw skóry). łożysko jest znany jako główne źródło macierzystego przeciwciała i tym samym może stanowić cel immunologicznych w czasie ciąży.

pemfigoid ciężarnych występuje u kobiet w ciąży. Zwykle objawia i w zaawansowanej ciąży z nagłe pojawienie się swędzących grudek i pęcherzyków pokrzywkę na brzuch i klatkę piersiową. Świąd może być tak silne, że można przerwać codziennych czynności. Obrażenia mogą wystąpić w dowolnym momencie w czasie ciąży, ale rozwijała się głównie w czasie i trzecim kwartale drugim.

Objawy mogą wystąpić w czasie ciąży, ale także sfirsutul natychmiastowej dostawy. pemfigoid ciężarnych zwykle samoistnie ustępuje w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po delivrenta nawet wcześniej, jeśli piersi pielęgniarskiej. Utrzymywanie aktywności choroby jest opisane nawet po kilka lat po urodzeniu. Choroba może być wywołane przez stosowanie środków antykoncepcyjnych i krwawienia miesięczne, oraz zadania na przyszłość.

Pemfigoid ciężarnych - Leczenie

Głównym celem leczenia jest odciążenie swędzenie, zapobiega tworzeniu się pęcherzy i leczenia wtórnych infekcji. Miejscowe kortykosteroidy są stosowane jednocześnie łagodne choroby, doustne kortykosteroidy są konieczne w większych sprawach. doustne leki przeciwhistaminowe mogą być używane do łagodzenia świądu.

W większości przypadków ciężarnych pemphigoid leczyć samoistnie w ciągu kilku dni. Powikłania są rzadkie, ale mogą obejmować: