Plam soczewicowatych - zdjęcia

Plam soczewicowatych - zdjęcia

copyright:
dermnet.com

Plam soczewicowatych - zdjęcia

copyright:
dermnet.com

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Plam soczewicowatych - jest uważany za uszkodzenia wywołane przedinwazyjnego w długim terminie wykupu ultrafioletowego.


Plam soczewicowatych - Przyczyny i objawy

Złośliwych plam soczewicowatych zwiększa ryzyko wraz z wiekiem, oraz czas trwania ekspozycji na światło słoneczne.

Lentigomaligna okazuje się być związane z rak podstawnokomórkowy, historia oparzenia słonecznego, porfiria skórna późna, zespół Wernera, pergaminowa, tyrozyny pozytywnych oculocutaneous pigmentosa bielactwo. Zwiększona liczba melanocytów znamion, w tym dużych i olbrzymich wrodzonych znamion, a także prowadzić do rozwoju nowotworów złośliwych plam soczewicowatych.

maligna plam soczewicowatych najczęściej wpływa na słońcu skórą głowy i szyi. Ale może także wpływać na nos i policzek. U niektórych osób, zmiany pojawiają się najczęściej po prawej stronie jest po stronie kierowcy z głowy i szyi u mężczyzn i po lewej stronie, która jest po stronie pasażera kobiet.

Lekarz powinien podejrzewać możliwość czerniaka, gdy pacjent skarży się nowej zmiany - barwione lub zmian w istniejących mol. maligna plam soczewicowatych może również wystąpić na ramionach, nogach i tułowiu, w rzadkich przypadkach błony śluzowej jamy ustnej.

Objawy wskazujące na zmiany miejscowo zaawansowanym zawierać wysokość, pieczenie, świąd, ból lub krwawienie. Zmian złośliwych plam soczewicowatych prekursorem był porównywany do miejsca na skórze.

Odsetek plam soczewicowatych maligna plam soczewicowatych maligna melanoma do postępu pozostaje nieznana, jednak szacuje się ryzyka życia złośliwych plam soczewicowatych jest zaliczana do 4,7% w wieku 45 lat.

Plam soczewicowatych - Leczenie

maligna plam soczewicowatych zarządzany jest z ostatecznego leczenia chirurgicznego. .

Rokowanie jest na ogół dobre dla pacjentów z rozpoznaniem czerniaka i bez przerzutów. Monitoring jest badanie skóry. Pacjenta, który był leczony plam soczewicowatych powinny monitorować rocznie.