Schnitzlera zespół - zdjęcia

Schnitzlera zespół - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Schnitzlera zespół - to związek z: Hives , Zapalenie stawów lub ból stawów , Gorączka , Narządów wewnętrznych , Zaburzenia hematologiczne.

Zespół Schnitzler jest rzadkie. Jego nazwa pochodzi od francuskiego dermatolog dr Liliane Schnitzlera.

Schnitzlera zespół - Przyczyny i objawy

Sprawa Schnitzler zespołu jest nieznana. Zmiany w sieć cytokin zostały zgłoszone. Paraproteinemic IgM uważa się, że przechowywanie prowadzi do powstania kompleksów immunologicznych i kaskadę dopełniacza aktywacji, odpowiedzialne za objawy skórne. Kolejna proponowana teoria jest niekontrolowana aktywacja interleukiny 1.

Pacjenci z zespołem Schnitzler może przedstawić dermatologów, hematologów, reumatologów lekarzy ze względu na możliwe objawy odmian. Rozpoznanie często jest opóźnione.

Chorzy na przewlekłe pokrzywka, wnosząca odwołanie. Swędzenie nie jest powszechne, ale zmiany są słabo pruritigene debiut po 2-3 latach przy 45% pacjentów. Wysypka jest zwykle pierwszym objawem, który jest szczególnie wpływających na tułów i kończyny, unikanie rąk i nóg, szyi i głowy.
Ból kości dotyka szczególnie kości udowej i piszczelowej. Kości udowej, kręgosłupa, ramion i obojczyka rzadko są zaangażowane. Zmęczenie i utrata masy ciała występują u niektórych pacjentów.

Schnitzlera zespół - Leczenie

Zespół Schnitzler jest trudne do wyleczenia. Następujące zabiegi zostały pomyślnie przetestowane z różnych wyniki:

Jest więcej ostatnich raportów obsługują anakinra, który jest antagonistą interleukiny-1.