Solar Pokrzywka - zdjęcia

Solar Pokrzywka - zdjęcia
zoom

copyright:
wikimedia.org

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Solar Pokrzywka - jest rzadką formą pokrzywki, skóra jest zawyżona w ciągu kilku minut ekspozycji na światło słoneczne lub sztuczne źródła światła, które emituje promieniowanie ultrafioletowe


Solar Pokrzywka - Przyczyny i objawy

Ponieważ pokrzywka słoneczna nie jest jasno określony, ale może być wynikiem reakcji antygen-przeciwciało. Wydaje się, że stworzony chemicznych w organizmie (photoallergen) reaguje z promieniowaniem UV i powodować reakcję alergiczną, która manifestuje się uli.

Objawy: pieczenie, swędząca wysypka opracowane w ciągu kilku minut po krótkim okresie czasu (więcej niż 30 minut) ekspozycji na słońce. wysypka może wyglądać jak plamy i być czerwone i spuchnięte. Często zdarza się, wysypka na terenach nie narażone, wierzchniej i ręce są stale narażone na działanie słońca może być łatwiej naruszone.

Jeśli duże obszary ciała są dotknięte, utrata płynów w skórze może prowadzić do zamieszania, bóle głowy, nudności i wymioty.

Obszary pokryte cienką warstw może również mieć wpływ, w zależności od promieniowania ultrafioletowego, które mogą przejść przez tkaniny.

Solar Pokrzywka - Leczenie

Jeśli pacjent jest chroniony przed narażeniem na wysypka słońce zaczyna znikać samoistnie pan kilka minut do kilku godzin. Wysypka po całkowitym utwardzeniu Nie ma znaku.

Pacjenci z pokrzywka słoneczna powinny podjąć środki w celu uniknięcia lub zminimalizowania ekspozycji na słońce, za pomocą ochrony przed słońcem. doustne leki przeciwhistaminowe mogą być przydatne w ograniczaniu miejsc i zminimalizować swędzenie, ale czasami się zapobiegać reakcji zupełnie.

U pacjentów, którzy źle reagują i są w stanie zarządzać ich stan poprzez środki zapobiegawcze, światłolecznictwa i / lub fotochemioterapii mogą być rozpatrywane. Zabiegi te są często przeprowadzane przed latem. Niestety, bardzo często jest odczulanie fioletowy krótkotrwałe i musi zostać powtórzone.