Vitiligo - zdjęcia

 
Vitiligo - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Vitiligo - jest chorobą autoimmunologiczną, w której komórek barwnikowych (melanocytów) zostały zniszczone, w wyniku czego o nieregularnym kształcie białe plamy na skórze.

Vitiligo - Przyczyny i objawy

Może być dowolnej części ciała dotkniętych najczęstsze obszary twarzy, szyi, oczu, nosa, brodawek sutkowych, pępka, narządów płciowych, fałdy ciała, pachy, pachwiny obszarów kawałki ciała, rany, oparzenia i okolice znamion barwnikowych .

Bielactwo dotyczy co najmniej 1% populacji. Połowa pacjentów, utrata pigmentu rozpoczyna się przed ukończeniem 20 lat. W piątej części, innych członków rodziny, także bielactwo.

Mimo, że większość osób z bielactwem mieć dobry stan zdrowia, narażone są na większe ryzyko wystąpienia innych chorób autoimmunologicznych, takich jak cukrzyca, choroby tarczycy, niedokrwistość złośliwą (niedobór witaminy B12), choroby Addisona ( nadnerczy, choroby tarczycy) i łysienie plackowate .

Melanina to pigment, który określa kolor skóry, włosów i oczu. Jest on wytwarzany w komórkach zwanych melanocytów. Jeśli nie mogą stanowić melanocyty melaniny, lub jeśli ich liczba maleje, kolor skóry, stopniowo staje się bielsze.

Przyczyna bielactwa nie jest znana. czasami może być: uszkodzenie ciała, takie jak oparzenia lub emocjonalne. Istnieją trzy teorie na temat przyczyn bielactwa:

Zagrożenie zależy co bielactwa. Ludzie zwykle odnotować stratę pigmentu w kontrast pomiędzy latem i słońcem skórę uszkodzoną, opalona skóra staje się bardziej wyraźne. Ludzie z ciemnej skóry może obserwować wystąpienie bielactwa w każdej chwili .. Oczy nie zmieniają koloru. Nie sposób przewidzieć, ile pigment poszczególnych straci.

Stopień utraty pigmentu może się różnić w poszczególnych bielactwo patch, co oznacza, że ​​są różne odcienie brązu w plastrze bielactwa. To się nazywa "trichromian.

Vitiligo - Leczenie

Leczenie nie jest obecnie bardzo dobre.