Wyprysk - zdjęcia

Wyprysk - source:dermnet.com
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Wyprysk - Wyprysk to ogólne określenie dla kilku typów zapalenie skóry, znany również jako zapalenie skóry. Najczęstszą formą wyprysku jest atopowe zapalenie skóry (niektórzy ludzie używają tych dwóch terminów zamiennie).

Jednakże, istnieje wiele różnych form wyprysku. Wyprysk może dotknąć osoby w każdym wieku, choć najczęściej występuje u niemowląt, około 85% ludzi ma objawy choroby wystąpiły przed 5 lat.

Wyprysk - Przyczyny i objawy

Lekarze nie znają dokładnej przyczyny wyprysk jest to wada skóry, która dotyka jej funkcji bariery, ewentualnie w połączeniu z nieprawidłową funkcją układu odpornościowego jest uważana za jeden z ważnych czynników.

Niektóre formy wyprysku mogą być wywołane przez substancje, które wchodzą w kontakt ze skórą, takich jak mydła, kosmetyków, odzieży, środków czystości, biżuterię, czy potu. alergeny środowiskowe (substancje, które powodują reakcje alergiczne) może być również przyczyną ogniska wyprysku. Zmiany temperatury i wilgotności powietrza, lub ze względu na stres psychologiczny może prowadzić do wystąpienia wyprysku u niektórych osób.

Wyprysk jest zaczerwieniona objawy skórne, jedzenia lub oparzenia, choć pojawienie się wyprysku różni się od innej osoby i zmienia się w zależności od danego rodzaju wypryski. Świąd jest intensywny, na ogół pierwszym objawem większości osób z wypryskiem. Czasami, wyprysk może prowadzić do pęcherze i rany, ale może również prowadzić do skóry suchej i łuszcząca.

Chociaż w każdym regionie ciała może mieć wpływ egzema, u dzieci i dorosłych, wyprysk zazwyczaj występuje na twarzy, szyi i wnętrza łokci, kolan i kostek. U niemowląt wyprysk zazwyczaj występuje na czoło, policzki, przedramiona, nogi, głowy i szyi.

Wyprysk może czasami występować jako krótki reakcji, które prowadzi jedynie do objawów przez kilka godzin lub dni, ale w innych przypadkach, objawy mogą utrzymywać się dłużej, są one określone jako przewlekłe zapalenie skóry

Wyprysk - Leczenie

Cele leczenia egzemy jest zapobieganie świąd, stan zapalny, a pogorszenie. Leczenie egzemy mogą dotyczyć zarówno trybu życia i zażywania narkotyków. Leczenie jest zawsze indywidualne wieku, ogólnego stanu zdrowia i rodzaju i nasilenia choroby.

Utrzymanie skóry dobrze nawodniony, stosując kremy lub maści (o niskiej wody i wysokiej zawartości oleju) i unikanie przez - łaźnie.