Xanthomas - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Xanthomas - są zmiany skórne spowodowane przez akumulacji tłuszczu w makrofagi, komórki układu odpornościowego ze skóry i rzadko w warstwie tłuszczu pod skórą.


Xanthomas - Przyczyny i objawy

Niektóre rodzaje piankowatych wskazują na zaburzenia metabolizmu lipidów (np. hiperlipidemię lub tłuszczów we krwi), gdzie mogą być związane ze zwiększonym ryzykiem choroby wieńcowej serca i od czasu do czasu z zapaleniem trzustki.

Istnieje kilka podstawowych warunków, xanthomas są spowodowane przez zaburzenia lipidowe (tłuszcze) metabolizm. Ponieważ tłuszcze są nierozpuszczalne w wodzie w połączeniu z białkami, tworząc związków zwanych lipoproteinami. W zależności od wielkości i wagi, wspólne lipoprotein są klasyfikowane jako chylomikronów, lipoprotein o niskiej gęstości (VLDL), niskiej gęstości - lipoprotein (LDL) i dużej gęstości - lipoproteiny (HDL). Wszystkie one odgrywają ważną rolę w utrzymaniu metaboliczne funkcjonowania.
Zmiany w lipoprotein może być wynikiem defektu genetycznego (np. podstawowe hyperlipoprotenaemia) lub niektóre z zaburzeniami systemowych, takich jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zespół nerczycowy lub w przebiegu tych chorób może spowodować wysoki poziom niektórych lipidów i lipoprotein , które następnie ukazuje się jako xanthomas skóry.

Xanthomas - Leczenie

Głównym celem leczenia xanthomas jest identyfikacja i leczenia zaburzeń lipidowych. W wielu przypadkach, w leczeniu zaburzeń zmniejszy lub rozwiązać xanthomas. Ponadto leczenia hiperlipidemii zmniejsza ryzyko chorób serca i hipertriglicerydemia, aby zapobiec leczeniu zapalenia trzustki.

Operacja zniszczenia lub lokalne metody mogą być stosowane do usuwania xanthomas nie ustępują samoistnie lub pod wpływem leczenia. disseminatum piankowatych wpływa na funkcje życiowe organ może być leczona lekami chemioterapię lub radioterapię.

Xanthomas Zabiegi obejmują: